PiS ujawnia machlojki w radzie, by zablokować budowę kładki

Budowa kładki powinna ruszyć jeszcze w sierpniu. Jak się okazało wstępny kosztorys wzrósł o dodatkowe 2,4 mln zł i ma zamknąć siew kwocie 12,4 mln zł.

RZESZÓW. Radni opozycji wszelkimi sposobami dążą do zatrzymania bezsensownej inwestycji.

Rzeszowscy radni z PiS nie pogodzili się z decyzją o zwiększeniu w budżecie środków na budowę okrągłej kładki nad aleją Piłsudskiego. Są też przeciwni realizacji samej inwestycji i wszelkimi sposobami starają się ją zablokować. Właśnie podważyli legalność zwołania nadzwyczajnej sesji z 29 lipca, gdy rada miasta zajmowała się sprawą budowy przejścia naziemnego.

Posiedzenie zostało zwołane, ponieważ wśród ofert przetargowych na budowę kładki nie było tańszej niż 12,4 mln zł. Miasto miało zabezpieczone w budżecie na ten cel 10 mln zł i dlatego konieczne było przesunięcie środków w miejskim budżecie. To nastąpiło, mimo protestów opozycji, kosztem zabrania środków na remonty al. Sikorskiego i ulicy Strażackiej.

Fijołek podpisał się pod pieczątką Deca
Podczas sesji pojawiły się wątpliwości dotyczące podpisu pod dokumentami zwołującymi posiedzenie. Pod pieczątką Andrzeja Deca, przewodniczącego Rady Miasta widniała parafka, którą postawił Konrad Fijołek, zastępca przewodniczącego. Podpisując się nie zaznaczył jednak, że robi to z upoważnienia lub w zastępstwie przewodniczącego. – Możliwe, że podczas sesji zostało złamane prawo, każdy z nas jest wychowany w kulturze prawnej, w której nikt nie może złożyć podpisu za inną osobę, chyba, że z adnotacją w zastępstwie, bądź z upoważnienia. Złożyliśmy już w tej sprawie zapytania z prośbą o zajęcie stanowiska do wojewody, rzeszowskiej prokuratury oraz samego Andrzeja Deca – mówi Jerzy Cypryś, szef klubu PiS w rzeszowskiej radzie miejskiej. – Przygotowujemy też pismo do UOKiK oraz NIK, chcemy aby zbadano czy przy przetargu nie doszło do nieprawidłowości i niegospodarności.

Kładka nie pomoże na korki
PiS stara się o zablokowanie inwestycji, która od początku wzbudza kontrowersje. Założenie kładki nie rozwiązuje faktycznie problemu na alei Piłsudskiego ponieważ na ulicy i tak pozostanie sygnalizacja świetlna dla samochodów. Kierowcy dalej więc będą czekać na światłach a piesi, będą musieli wspinać się na kładkę bo przejścia dla pieszych zostaną zlikwidowane.

Artur Getler

do “PiS ujawnia machlojki w radzie, by zablokować budowę kładki”

 1. Mith

  I bardzo dobrze robia radni PiSu. To jest typowa niegospodarność,12mln to kupa pieniędzy.

 2. bob

  Moze lepiej rozebrac kladke nad torami na ulicy Langiewicza / korzysta z niej srednio 2 osoby na miesiac / i zaadoptowac ja w nowym miejscu. Bedzie ” robic ” za wizytowke nowoczesnosci miasta .
  A zaoszczedzone w ten sposob pieniadze ,przeznaczyc na diety dla wybrancow narodu
  Bo

 3. damian

  platforma jest do dupy

 4. roman

  ty sprawiedliwy- wyrwałeś się jak filip z konopi- zero nic nie da – to jest tylko „bajer” nawiedzonego wodza- kwota ta powinna być przeznaczona na rozpoczęcie budowy skrzyżowania bezkolizyjnego przy pomniku- i wtedy faktycznie można ruch pieszy z grunwaldzkiej i asnyka puścić górą- ale takia inwestycja musi być kompleksowa dla pewnego fragmenty jako całości a nie jako widzimisie.

 5. to ja

  popieram pis, i to co robi aby utrzeć nosa komuniscie

 6. Sprawiedliwy

  heheh pisole wieśniaki na wieś wypasać krowy tam jest wasze miejsce a uczonym dajcie pracować, bo dla was innowacyjność to są kwardatowe domy z dachami eternitowymi

  • Kunegunda

   Lepiej wyciąg słomę z butów , która Tobie wystaje i na odległość czuć z jakich slamsów się wywodzisz, a tutaj prostaku cwaniaka zgrywasz. Na naukę niby nigdy nie jest za późno, ale Tobie chyba już nic nie pomoże. Chamstwo, chamstwo….

 7. zamalo

  LUDZIE NIE LUBIĄ KORZYSTAĆ Z KŁADEK.
  Chyba ,że są na tym samym poziomie co ulica.
  Widać to np. kładki nad ul. Rejtana,bardzo niewiele osób po niej przechodzi

 8. zamalo

  Jeśli ta kładka ma mieć sens, to powinna być kryta .
  Bo jak po niej chodzić gdy nasypie na nią sniegu ?
  jak podejść do niej po tych pochylniach po śniegu ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.