PiS wystawi Pupę?

Zdzisław Pupa (PiS). Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Wystawienie swoich kandydatów w wyborach uzupełniających do Senatu zapowiadają prawie wszystkie partie.

Chociaż termin wyborów uzupełniających do Senatu nie został jeszcze ogłoszony, znane są nazwiska polityków, którzy prawdopodobnie powalczą w sierpniu o mandat zwolniony przez nowego marszałka Ortyla. Swoich kandydatów na pewno wystawią wszystkie partie poza Prawicą RP, która deklaruje poparcie dla kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Będzie nim prawdopodobnie Zdzisław Pupa, były senator PiS w latach 2007-2011, a obecnie sekretarz miasta Dębicy. Poseł Stanisław Ożóg nie potwierdza, ale też nie zaprzecza, że PiS wystawi Pupę. – Decyzja zostanie ogłoszona w Warszawie, ale na pewno będzie to człowiek z tego okręgu wyborczego, w którym odbędą się wybory – mówi wiceszef podkarpackiego PiS.

Faworytem posła Jana Burego z PSL jest Mariusz Kawa, który w 2011 roku startował do Senatu jako wspólny kandydat PO i PSL, a ostatnio miał zostać nowym marszałkiem. – Nawet o tym jeszcze nie myślę i sam nie wiem, czego do końca chcę – mówi Kawa, ale jednocześnie przyznaje, że to on miałby największe szanse na wygraną z list PSL-u.

W przypadku Platformy Obywatelskiej najczęściej wymienia się nazwisko obecnej posłanki Krystyny Skowrońskiej, która cieszy się dużą popularnością zwłaszcza w rodzinnym Mielcu. – To byłby dobry kandydat – komentuje eurodeputowana PO, Elżbieta Łukacijewska, przy czym zaznacza, że w potyczce z PiS-em „dobry wynik to za mało”. Najchętniej widziałaby jednego kandydata PO i PSL. – Im mniej kandydatów, tym lepiej – przyznaje

Swoich kandydatów zgłoszą też SLD oraz Solidarna Polska. – Nazwisko naszego kandydata podamy po ogłoszeniu terminu wyborów – mówi poseł Tomasz Kamiński. Czy będzie to była wicemarszałek województwa Anna Kowalska? – To świetna kandydatura – odpowiada Kamiński. Kogo wystawi Solidarna Polska? – Decyzji jeszcze nie ma, ale będzie to znany kandydat – zapewnia poseł Mieczysław Golba. Jeden z działaczy SP powiedział nam, że może nim być sam Golba.

Arkadiusz Rogowski

do “PiS wystawi Pupę?”

 1. MILENA

  Współczuje mu dostanie mu się od mediów za nazwisko :D

 2. grrr

  PiS wystawi pupę, PO d..ę

 3. ciupak

  jak widać PiS nadal lekceważy wyborców
  ten człowiek na senatora ????
  szok ….

 4. Janusz

  Drodzy Czytelnicy, to będzie pierwszy przypadek, że Pupa będzie z przodu, przeważnie jest z tyłu, niektórzy mają d….z boku, ale z przodu, tylko PIS

 5. automobile

  pupa do przodu i heja !!

 6. zenon kuśka

  Facet jak orientowałem się jest ok – tylko to nazwisko. ja bym coś z tym zrobił

 7. osrałek

  Tak PiS wystawi pupe jak zwykle na wszystkich.

 8. blokers

  wystawianie pewnych częsci ciała na widok publiczny to ekshibicjonizm.Ukarać winnych !

 9. resmanplus

  Pan Zdzisław Pupa w poprzednich wyborach zdobył znakomity wynik:
  Ustępujący wówczas senator Zdzisław Pupa uzyskał bardzo dobry wynik 10 968, aby wejśc do Sejmu zabrakło mi niewiele.
  Jest przede wszystkim z tamtego terenu, a dla polskiego rolnictwa zrobił bardzo wiele, a szczegolnie dla gospodarstw ekologicznych.
  Polecam:
  http://www.gazetaparlamentarna.pl/index.php/48-ile-mandat%C3%B3w-dla-podkarpacia.html

 10. Jarosław

  Bardzo się zdziwiłem ta propozycją , myślałem ,że wystawią bardziej znanych od nic nie robienia , W. Bielawę lub jego sprzymierzeńca obecnie , T. Kamińskiego – Łosia . To dwa przykłady nierobów z PiS i tylko zbijających kasę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Panu Pupie i tym panom już dawno powinniśmy my wyborcy powiedzieć dość !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 11. Łukasz

  Resecie w jednomandatowych okręgach w wyborach do Senatu głosuje się właśnie na człowieka, a nie na partię. Wygra ten, kto zdobędzie najwięcej głosów. Partie wystawiają po jednym kandydacie. Czyj wygra? Skoro PiS wystawia wyborcom Pupę, to ma duże szanse „dać ciała”. Pan Zdzisław był senatorem tak sprawnym, że w 2011 roku wyborcy powiedzieli: „Temu panu już dziękujemy” i Pupa został wyautowany. Historia zawsze się powtarza, jeżeli powtarzane są te same błędy.

  • beti

   Mała poprawka, Łukaszu. W 2011 r. Gdyby w 2011 r. nie kandydował do Senatu, gdzie miał bardzo duże szanse ponownie wejść, lecz do Sejmu, do którego głosuje się na nieco innych zasadach. Myślę, że wystawienie Pupy w wyborach uzupełniających to także forma rekompensaty właśnie za wybory z 2011 r. Przypomnę, że wówczas to właśnie Pupa miał powalczyć o kolejną kadencję w Senacie. Ale ten ropczycko – sędziszowski kandydat został wycięty z listy w wyniku konfliktu w PiS – ie w sąsiednim powiecie mieleckim, a konkretnie konfliktu między panami Popiołkiem (tzw. „zakon Porozumienia Centrum) a Ortylem. Aby go załagodzić Ortyla wstawiono na listę senatorską, a Pupę przeniesiono na poselską.

 12. Moher

  Może by coś innego PIS jednak wystawił ?

 13. reset

  czy on coś zrobił dla Podkapracia ?? czy on zrobił coś dla Twojego miasta?? zadaj sobie takie pytanie, powinno się głosowac na ludzi a nie na partie.

 14. jan szary

  Zdzichu- Aleluja i do Przodu

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.