PiS wystawi Pupę?

Zdzisław Pupa (PiS). Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Wystawienie swoich kandydatów w wyborach uzupełniających do Senatu zapowiadają prawie wszystkie partie.

Chociaż termin wyborów uzupełniających do Senatu nie został jeszcze ogłoszony, znane są nazwiska polityków, którzy prawdopodobnie powalczą w sierpniu o mandat zwolniony przez nowego marszałka Ortyla. Swoich kandydatów na pewno wystawią wszystkie partie poza Prawicą RP, która deklaruje poparcie dla kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Będzie nim prawdopodobnie Zdzisław Pupa, były senator PiS w latach 2007-2011, a obecnie sekretarz miasta Dębicy. Poseł Stanisław Ożóg nie potwierdza, ale też nie zaprzecza, że PiS wystawi Pupę. – Decyzja zostanie ogłoszona w Warszawie, ale na pewno będzie to człowiek z tego okręgu wyborczego, w którym odbędą się wybory – mówi wiceszef podkarpackiego PiS.

Faworytem posła Jana Burego z PSL jest Mariusz Kawa, który w 2011 roku startował do Senatu jako wspólny kandydat PO i PSL, a ostatnio miał zostać nowym marszałkiem. – Nawet o tym jeszcze nie myślę i sam nie wiem, czego do końca chcę – mówi Kawa, ale jednocześnie przyznaje, że to on miałby największe szanse na wygraną z list PSL-u.

W przypadku Platformy Obywatelskiej najczęściej wymienia się nazwisko obecnej posłanki Krystyny Skowrońskiej, która cieszy się dużą popularnością zwłaszcza w rodzinnym Mielcu. – To byłby dobry kandydat – komentuje eurodeputowana PO, Elżbieta Łukacijewska, przy czym zaznacza, że w potyczce z PiS-em „dobry wynik to za mało”. Najchętniej widziałaby jednego kandydata PO i PSL. – Im mniej kandydatów, tym lepiej – przyznaje

Swoich kandydatów zgłoszą też SLD oraz Solidarna Polska. – Nazwisko naszego kandydata podamy po ogłoszeniu terminu wyborów – mówi poseł Tomasz Kamiński. Czy będzie to była wicemarszałek województwa Anna Kowalska? – To świetna kandydatura – odpowiada Kamiński. Kogo wystawi Solidarna Polska? – Decyzji jeszcze nie ma, ale będzie to znany kandydat – zapewnia poseł Mieczysław Golba. Jeden z działaczy SP powiedział nam, że może nim być sam Golba.

Arkadiusz Rogowski

16
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
MILENAgrrrciupakJanuszautomobile Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MILENA
Gość
MILENA

Współczuje mu dostanie mu się od mediów za nazwisko :D

grrr
Gość
grrr

PiS wystawi pupę, PO d..ę

ciupak
Gość
ciupak

jak widać PiS nadal lekceważy wyborców
ten człowiek na senatora ????
szok ….

Janusz
Gość
Janusz

Drodzy Czytelnicy, to będzie pierwszy przypadek, że Pupa będzie z przodu, przeważnie jest z tyłu, niektórzy mają d….z boku, ale z przodu, tylko PIS

automobile
Gość
automobile

pupa do przodu i heja !!

zenon kuśka
Gość
zenon kuśka

Facet jak orientowałem się jest ok – tylko to nazwisko. ja bym coś z tym zrobił

osrałek
Gość
osrałek

Tak PiS wystawi pupe jak zwykle na wszystkich.

andrzej
Gość
andrzej

z ciebie to prawdziwy osrałek

blokers
Gość
blokers

wystawianie pewnych częsci ciała na widok publiczny to ekshibicjonizm.Ukarać winnych !

resmanplus
Gość
resmanplus

Pan Zdzisław Pupa w poprzednich wyborach zdobył znakomity wynik:
Ustępujący wówczas senator Zdzisław Pupa uzyskał bardzo dobry wynik 10 968, aby wejśc do Sejmu zabrakło mi niewiele.
Jest przede wszystkim z tamtego terenu, a dla polskiego rolnictwa zrobił bardzo wiele, a szczegolnie dla gospodarstw ekologicznych.
Polecam:
http://www.gazetaparlamentarna.pl/index.php/48-ile-mandat%C3%B3w-dla-podkarpacia.html

Jarosław
Gość
Jarosław

Bardzo się zdziwiłem ta propozycją , myślałem ,że wystawią bardziej znanych od nic nie robienia , W. Bielawę lub jego sprzymierzeńca obecnie , T. Kamińskiego – Łosia . To dwa przykłady nierobów z PiS i tylko zbijających kasę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Panu Pupie i tym panom już dawno powinniśmy my wyborcy powiedzieć dość !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Łukasz
Gość
Łukasz

Resecie w jednomandatowych okręgach w wyborach do Senatu głosuje się właśnie na człowieka, a nie na partię. Wygra ten, kto zdobędzie najwięcej głosów. Partie wystawiają po jednym kandydacie. Czyj wygra? Skoro PiS wystawia wyborcom Pupę, to ma duże szanse „dać ciała”. Pan Zdzisław był senatorem tak sprawnym, że w 2011 roku wyborcy powiedzieli: „Temu panu już dziękujemy” i Pupa został wyautowany. Historia zawsze się powtarza, jeżeli powtarzane są te same błędy.

beti
Gość
beti

Mała poprawka, Łukaszu. W 2011 r. Gdyby w 2011 r. nie kandydował do Senatu, gdzie miał bardzo duże szanse ponownie wejść, lecz do Sejmu, do którego głosuje się na nieco innych zasadach. Myślę, że wystawienie Pupy w wyborach uzupełniających to także forma rekompensaty właśnie za wybory z 2011 r. Przypomnę, że wówczas to właśnie Pupa miał powalczyć o kolejną kadencję w Senacie. Ale ten ropczycko – sędziszowski kandydat został wycięty z listy w wyniku konfliktu w PiS – ie w sąsiednim powiecie mieleckim, a konkretnie konfliktu między panami Popiołkiem (tzw. „zakon Porozumienia Centrum) a Ortylem. Aby go załagodzić Ortyla wstawiono… Czytaj więcej »

Moher
Gość
Moher

Może by coś innego PIS jednak wystawił ?

reset
Gość
reset

czy on coś zrobił dla Podkapracia ?? czy on zrobił coś dla Twojego miasta?? zadaj sobie takie pytanie, powinno się głosowac na ludzi a nie na partie.

jan szary
Gość
jan szary

Zdzichu- Aleluja i do Przodu