Sklep i transport tirów odsuną od domków jednorodzinnych

- Prace nad planem zagospodarowania potrwają około roku. Do tego czasu koncepcja może się jeszcze wiele razy zmienić - mówi Robert Kultys, radny PiS. Fot. Wit Hadło
– Przedstawiona przez inwestora koncepcja zabudowy jest fatalna, ponieważ nie wpisuje się w architekturę. Architekci będą musieli nad nią jeszcze popracować – mówi Robert Kultys, radny PiS i przewodniczący komisji gospodarki przestrzennej w Radzie Miasta. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Trwają przygotowania do ewentualnej zabudowy terenów przy al. Powstańców Warszawy. Jest dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy w porę zainterweniowali.

Właściciel terenów przejętych z części ogródków działkowych „Nasz Gaj” po wnioskach klubu PiS, który zadziałał na prośbę mieszkańców os. Drabinianka, częściowo zmienił przygotowany projekt zabudowy. – Zgodził się na przesunięcie lokalizacji obiektu handlowego od zabudowy jednorodzinnej – mówi Robert Kultys, radny PiS.

Na wtorkową sesję Rady Miasta Rzeszowa inwestor, Mariusz Cybulski, przygotował zmienioną koncepcję zabudowy części terenów vis-à-vis hipermarketu przy al. Powstańców Warszawy. Miało to zachęcić radnych i urzędników miejskich do uwzględnienia w opracowywanym już Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego zabudowy komercyjnej. Bez tego bowiem plan inwestora nie będzie mógł zostać zrealizowany.

Radny Kultys ma jednak uwagi do zaprezentowanej koncepcji, choć jak zaznacza, nie traktuje jej jako ostatecznej. – Składa się z domków jakby powstawianych na szybko z gotowych projektów – wyjaśnia.

Dobrą wiadomością jest jednak to, że po zgłoszonych uwagach klubu PiS – który domagał się m.in. tego, aby tereny obecnie użytkowane jako ogródki działkowe pozostały terenami zielonymi, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej zabudowy mieszkaniowej powstała zabudowa o niekolidującej funkcji (mieszkalna) oraz, że planowany obiekt handlowy i droga transportu TIR-ów zostanie zlokalizowana w znacznej odległości od zabudowy jednorodzinnej – plan uległ zmianie.

– Inwestor zgodził się na przesunięcie obiektu handlowego. Powstanie on bliżej al. Powstańców Warszawy, a przy domkach jednorodzinnych, od strony ul. Tęczowej i Nowowiejskiej zabudowa mieszkaniowa i biurowa – mówi Kultys.

Prace nad planem zagospodarowania potrwają około roku. – Do tego czasu koncepcja może się jeszcze wiele razy zmienić – ostrzega jednak radny PiS.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
monika28
monika28
7 lat temu

Czy to prawda że developer Cybulski stara sie ściągnać Ikea do Rzeszowa? Takie słyszałam plotki. To tam ma być?

ronsuliwa
ronsuliwa
7 lat temu
Reply to  monika28

cicho to ma byc niespodzianka!

mlodyJURnY
mlodyJURnY
7 lat temu

Budowac. Teraz tam sie pie**ola krety. A tak Rzeszowianie beda mieli prace. A miasto kase z podatkow