PiS wzywa do bojkotu Euro na Ukrainie

Jarosław Kaczyński jest zdania, że bojkot mistrzostw Europy w piłce nożnej na Ukrainie nic nie da. Najlepiej byłoby pozbawić Ukraińców możliwości organizowania meczów. Fot. MWmedia

KRAJ. Kontrowersyjne oświadczenie prezesa PiS w obronie Julii Tymoszenko

- Europa musi dać czytelny sygnał w sprawie drastycznego łamania praw człowieka na Ukrainie. Tylko zdecydowana postawa może skłonić rząd w Kijowie do zmiany polityki – grzmi w swoim oświadczeniu Jarosław Kaczyński.

Jego zdaniem przykładem zdecydowanej postawy byłby bojkot meczów Euro 2012 na Ukrainie. Jeżeli to nie pomoże, to – odpowiednie instytucje europejskie powinny przygotować scenariusz odebrania Ukrainie prawa do organizacji powierzonej jej części Mistrzostw Europy i przeniesienia jej do innego kraju.

Rzecznik PiS Adam Hofman twierdzi, że polscy politycy nie powinni jechać na mecze na Ukrainie, dopóki Julia Tymoszenko będzie uwięziona. – Jeśli przyjmiemy, że Ukraina jest państwem prawa, możemy być naiwni jak dzieci i udawać, że tam jest wszystko w porządku, ale to najlepszy moment, żeby wymusić zmiany na tym reżimie – przekonywał.

Podobnego zdania jest Jan Tomaszewski z PiS. – Od kilku dni apelowałem o bojkot polityczny, ale przestrzegałem przez bojkotem sportowym. Kibice na pewno pojadą, chociaż drużyny zaprotestują, może jakaś np. w formie pomarańczowej wstążki na strojach. Ale namawiam do bojkotu politycznego, by nie jechać na Ukrainę.

Bojkot zapowiedziały również władze Austrii, politycy z Włoch oraz Niemiec.

ksz (na podst. TVN 24)

do “PiS wzywa do bojkotu Euro na Ukrainie”

  1. zgrzyt

    Jarosław Kaczyński powinien pojechać do Kijowa na mecz i schlastać po gęb… Janukowycza. Od zwykłych Ukraińców, sportowców i kibiców niech się odczepi.

  2. antyzgrzyt

    No proszę, wszystkie proniemieckie, probanderowskie państwa! a PiS co odwołuje się do Piłsudkiego który tez był socjalistą faszystą jest także probanderowski….

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.