PKP Intercity wprowadza bilet ICkarnet

Fot. Archiwum

KRAJ, PODKARPACIE. Podróżni przed wyjazdem powinni upewnić się, czy nie stracą na kupnie karnetu.

Od 12 marca PKP Intercity wprowadził do swojej oferty tzw. “ICkarnet”. Jest to okresowy bilet imienny, pozwalający podróżować wszystkimi pociągami tego przewoźnika przez trzy kolejne dni. Jego cena to 260 zł.

“ICkarnet” to imienny bilet okresowy, z którego korzystać można na terenie kraju w klasie 2 pociągów PKP Intercity: Twoje Linie Kolejowe (TLK) i Express (EX). W ramach karnetu pasażer może korzystać z dowolnej liczby przejazdów w terminie 3 kolejnych dni. Sam też określa czas rozpoczęcia oferty. Mogą to być zarówno dni robocze, np. poniedziałek – środa, jak i weekend np. piątek-niedziela.

Cena biletu wynosi 260 zł, jest zryczałtowana, czyli niezależna od odległości i liczby zrealizowanych przejazdów. W pociągach z rezerwacją “ICkarnet” uprawnia również do pobrania bezpłatnej miejscówki.

“IC karnet można kupić w kasie biletowej lub za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży biletów e-IC, dostępnego na stronie www.intercity.pl. W związku z tym, że karnet jest imienny, korzystając z niego należy mieć dokument, którego numer pasażer umieścił na bilecie.

Więcej informacji dotyczący tej oferty można znaleźć na stronie internetowej www.intercity.pl oraz w punktach informacyjnych. Można też dzwonić pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 lub 22 42-19-436.

***

W nowej ofercie PKP Intercity zaproponowano podróż po całym kraju i to wszystkimi pociągami (TLK, Express) przez trzy dni za… 260 zł. Po zakupie “ICkarnet” pasażer może korzystać z dowolnej liczby przejazdów. Tylko, że nabywając taki okresowy bilet imienny trzeba policzyć, czy nam się to opłaca, tak żeby się nie przeliczyć. Jeżeli planujemy w ciągu trzech dni podróż z przesiadkami, to warto policzyć czy nie lepiej kupić pojedyncze bilety zamiast okresowy bilet “ICkarnet”. Nawet jadąc najdłuższą krajową trasą z Przemyśla do Szczecina (podróż trwa 17 godzin) zapłacimy 79 zł, a w dwie strony (łącznie 34 godziny jazdy) – 158 zł. Czyli znacznie mniej niż gdybyśmy kupili karnet na trzy dni. W wielu przypadkach PKP Intercity będzie więc zarabiać na podróżnych, którzy zamiast jednorazówek kupią bilety na trzy dni.   

Mariusz Andres

do “PKP Intercity wprowadza bilet ICkarnet”

  1. Gościu

    Trochę kiepskie obliczenia. Są to bilety na InterCity. A ta firma jeździ nie tylko TLK, ale tez Ekspresami czy Intercity. I np Ekspres do Warszawy już z Przemyśla nie jest taki tani, kosztuje on 129,50. Nie wiem więc, czy ten bilet służy zarabianiu na podróżnych. A liczyć każdy umie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.