PKP wreszcie wie, że toalety są brudne!

KRAJ. PODKARPACIE. Będą sprzątać wagony także w czasie jazdy?

Każdy kto kiedykolwiek podróżował pociągiem po Polsce wie, że stan toalet w wagonach urąga wszelkim zasadom higieny. Bród, smród i ubóstwo to jedyne zdanie jakie pasażerowi przychodzi na myśl. I tak jest od niepamiętnych lat. Natomiast dyrekcja spółki PKP Intercity żeby to ustalić potrzebowała… zdjęć podróżnych, którzy udokumentowaliby brudne WC w pociągach. W ramach akcji „Czysty wagon” do kolei dotarło 200 takich zdjęć.

Kilka dni po rozpoczęciu nowego roku przeanalizowano fotografie i powstał raport, który podobno pozwoli wprowadzić zmiany w pociągach.

- Po ogłoszeniu raportu postanowiliśmy, że pociągi na dłuższych trasach będą sprzątane także w trakcie podróży – mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intericty. – Największa część wiadomości nadsyłanych podczas akcji „Czysty wagon” przez pasażerów dotyczyła toalet. Pojawiły się także uwagi dotyczące zbyt małych koszy na śmieci, czystości podłóg, okien i zewnętrznej części wagonów, a także braku pokrowców na zagłówki.

Raport przygotowany na podstawie zgłoszeń pasażerów zostanie przeanalizowany zarówno przez Biuro Przewozów PKP IC, a następnie przekazany jednostkom odpowiedzialnym za utrzymanie czystości. Pierwsze kroki po akcji „Czysty wagon” zostaną podjęte w pierwszym kwartale tego roku.

Mariusz Andres

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.