Plac w centrum sprzedany. Co będzie z parkingiem?

To tę działkę leżącą w atrakcyjnym miejscu, w centrum Sanoka miasto sprzedało za 875 tys. zł. Fot. Autor

SANOK. Na atrakcyjnej działce w centrum miasta będzie prowadzona działalność handlowo-usługowa.

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miasta Sanoka został przeprowadzony przetarg ustny licytacyjny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Jagiellońskiej, a więc placu na którym znajduje się obecnie parking w samym centrum miasta. Mieszkańcy pytają co będzie z parkingiem?

Ustaliliśmy, że do przetargu przystąpiło pięcioro uczestników. Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 363 531 zł. Nabywcą nieruchomości zostali Zofia i Jerzy Packanik, właściciele jednej z sanockich firm usługowo-handlowych. Za atrakcyjny plac w centrum miasta zapłacili 875 tys. zł. Niedawno głośno było o działce, bo jedno z kół autokaru wycieczkowego zapadło się w tym miejscu i pojazd częściowo wpadł do… piwnicy. Okazało się, że na przełomie lat 70. i 80., gdy robotnicy rozbierali stojącą w tym miejscu restaurację, mieli zasypać piwnice, ale tego nie zrobili.

Nowy parking zamiast starego
– Nie potrafię powiedzieć, co właściciele placu wybudują w tym miejscu, ale zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego miejsce to jest przeznaczone pod działalność handlowo-usługową – wyjaśnia Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sanoku.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że nawet nowi właściciele działki nie wiedzą jeszcze co tak dokładnie powstanie na działce, którą kupili. Parking najprawdopodobniej stamtąd zniknie. Mieszkańcy oraz turyści licznie odwiedzający Sanok będą jednak mieli gdzie zostawić samochód, bo w niedalekiej przyszłości także w centrum, obok Placu św. Michała powstanie nowoczesny parking wielopoziomowy, na którym miejsce parkingowe znajdzie około sto aut. – Powinien być gotowy w połowie przyszłego roku – dodaje Agnieszka Frączek.

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments