Płacą podatki za przyszły rok, żeby zbudować lepsze drogi

Koszt budowy ulicy Chemicznej wyniesie 1,186 mln zł. Fot. B. Myśliwiec

NOWA DĘBA. Nowatorska współpraca samorządu Nowej Dęby z przedsiębiorcami

Samorząd Nowej Dęby kontynuuje modernizację dróg na terenach inwestycyjnych. Po nowopowstałej drodze Strefowej i zmodernizowanych Siarkowej i Sadowej, rozpoczęła się przebudowa drogi Chemicznej.

Przejęcie drogi od Zakładów Chemicznych “Siarkopol” i jej modernizacja jest jednym z działań usuwających kolizje drogowe przy realizacji projektu budowy fabryki przez firmę PILKINGTON w Chmielowie -podkreśla burmistrz Wiesław Ordon – Chcemy by droga jak najlepiej odpowiadała potrzebom przedsiębiorców.

Droga zyska nową i poszerzoną nawierzchnię oraz nowe chodniki na długości prawie pół kilometra. Wybudowany zostanie system odwodnienia a na całej długości powstanie nowoczesne oświetlenie uliczne.

Warto zaznaczyć, że nowa droga powstaje dzięki bardzo dobrej współpracy samorządu z przedsiębiorcami z terenów TSSE w Chmielowie, oraz nowatorskiego rozwiązania na skalę krajową.

- W drodze porozumienia przedsiębiorców z Burmistrzem Nowej Dęby, strefowe firmy zdecydowały się na dokonanie nadpłaty podatku od nieruchomości za rok 2013 już w roku 2012. To niekonwencjonalne rozwiązanie pozwoli nowodębskiemu samorządowi wybudować niezbędną drogę do końca tego roku. Należy dodać, że przy tej drodze znajduje się atrakcyjna kilku-hektarowa działka inwestycyjna, która już znalazła się w orbicie zainteresowań kolejnych, potencjalnych inwestorów – mówi Wiesław Ordon, burmistrz Nowej Dęby.

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.