Plaga pijanych bandytów

Sprawcami wielu wypadków są pijani kierowcy.

RZESZÓW. Tylko w tym roku policjanci na Podkarpaciu zatrzymali 6260 pijanych idiotów siedzących za kierownicą.

Wystarczyła zaledwie godzina, żeby w poniedziałek w Rzeszowie zostało zniszczonych 6 samochodów, a dwie osoby trafiły do szpitala. Niezachowanie należytej ostrożności, przekroczenie dozwolonej prędkości? Nie. Powód wypadków był jak w wielu przypadkach prozaiczny. Kierowcy byli w sztok pijani.

Do pierwszego wypadku doszło o 19.45 na ulicy Podkarpackiej. 22-letni kierowca z 2 promilami we krwi prowadził samochód marki alfa romeo. Był tak pijany, że nie zauważył jadącego przed nim citroena, na którego najechał. Samochody wpadły jeszcze w audi A3 oraz renault. Kierowca audi trafił do szpitala.

Minęła zaledwie godzina kiedy dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku na ulicy Łukasiewicza. Tym razem 19-letni Ukrainiec jadący volkswagenem golfem zjechał nagle na swój lewy pas i zderzył się czołowo z samochodem renault. Oczywiście Ukrainiec nie zasłabł tylko miał podobnie jak 22-letni kierowca alfa romeo 2 promile we krwi. 19-latkowi nic się nie stało, za to pasażer jadący renault trafił do szpitala.

Pijanych kierowców karać jak zabójców

Pod koniec września policjanci z Podkarpacia skontrolowali w jeden dzień 5435 kierowców. 51 z nich piło wcześniej alkohol. Wśród nich 28 miało ponad 0,5 promila w wydychanym powietrzu. 45 kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy. Gdy popatrzeć na policyjne statystyki wychodzi, że nic nie pomagają śmiesznie niskie kary za jazdę pod wpływem alkoholu. W styczniu 2011 roku funkcjonariusze zatrzymali 464 nietrzeźwych kierowców, w lutym 458, w marcu, 658, w kwietniu 687, w maju 773, w czerwcu 871, w lipcu 792, w sierpniu 838, a we wrześniu 719.

Pozostaje nam tylko apelować do osób odpowiedzialnych za tworzenie prawa w Polsce, żeby pijani kierowcy byli traktowani jak pospolici mordercy, a kary za jazdę pod wpływem alkoholu zaczynały się od 12 lat więzienia, z dożywociem włącznie.

Grzegorz Anton

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.