Platforma Obywatelska ma swoich kandydatów do Senatu

PODKARPACIE. Wolą być senatorami niż radnymi wojewódzkimi.

Teresa Kubas-Hul, Jerzy Borcz, Zygmunt Cholewiński, Zdzisław Nowakowski i Maciej Lewicki będą startować do Senatu z ramienia Platformy Obywatelskiej. Wszyscy w tej chwili są radnymi wojewódzkimi.

W tym roku wyboru do Senatu odbędą się według zasady jednomandatowej. Kraj został podzielony na mniejsze niż do tej pory okręgi wyborcze. Tylko jeden z kandydatów zostanie wybrany. To w opinii politologów zaostrza konkurencję między kandydatami.

– Nasi kandydaci to ludzie już sprawdzeni – mówi Zbigniew Rynasiewicz, szef PO w województwie podkarpackim.

Więcej w Super Nowościach.

Adam Cyło

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
meri
meri
9 lat temu

Do łez mnie rozbawiły słowa pana posła Rynasiewicza – „nasi kandydaci to ludzie już sprawdzeni”. W czym? W biciu piany i uprawianiu politykierstwa na marnym poziomie. Czy takim zasłużył się społeczeństwu p. Borcz. Może tym że już raz przesiedział na senatorskiej kanapie??? Panie pośle Rynasiewicz – czy naprawdę PO tak marnie zeszła?

miro
miro
9 lat temu

Tutaj raczej nie chodzi o przemęczenie Cholewińskiego. Malowany lis nie pasuje do obecnego układu rządzącego województwem – raz zdradził, to i następnym razem może. Koalicja PO-PSL-SLD rządząca województwem ma marniutką przewagę na PIS i wystarczy 2-3 takich jak Cholewa i cała ta wspaniała i nafąfana wierchuszka leci ze stołków. Czy sobie wyobrażacie jaki to byłby dla nich koszmar. Wolą więc delegować Cholewińskiego na bezpieczny (dla nich) etat senatora. Gość i tak się nie liczy. Patologia polega na tym, że to my obywatele płacimy za tego rodzaju gierki. Prywata i kumoterstwo, ot co się liczy najbardziej

patryk
patryk
9 lat temu

Członkowie Zarządu muszą pracować i za coś odpowiadać,a ewentualni Senatorowie biorą sutą dietę są nietykalni i tylko znojnie reprezentują lub zwiedzają „służbowo świat”. Nie fajnie? Nasz przebarwiony Wicemarszałek tak się już zmęczył chłopisko swoją nową rolą,że najwyższy czas na odpoczynek. UF ! UF!