Platforma odrzuca zarzuty Kaczyńskiego

Na zdjęciu (od lewej) przewodnicząca sejmiku wojewódzkiego Teresa Kubas-Hul oraz szefowa podkarpackiego oddziału NFZ Grażyna Hejd

RZESZÓW. Działacze Platformy na specjalnie zwołanej konferencji prasowej dementowali nieprawdziwe ich zdaniem twierdzenia, które padły z ust Jarosława Kaczyńskiego w czasie sobotniego wiecu Prawa i Sprawiedliwości w Rzeszowie.

Kaczyński oskarżał wówczas rząd PO-PSL o działania szkodzące służbie zdrowia, zwłaszcza w uboższych regionach Polski, w tym na Podkarpaciu. Mówił, że za sprawą minister zdrowia Ewy Kopacz zmniejsza się dostępność usług lekarskich i prowadzi się faktyczną prywatyzację szpitali. Domagał się dymisji szefowej resortu.

Działacze PO odpierali zarzuty. Szefowa podkarpackiego oddziału Narodowego Funduszu Służby Zdrowia mówiła, że przyczyną problemów tutejszych placówek był niesprawiedliwy algorytm według którego dzielono pieniądze. Teraz to się zmieniło i w tym roku do podkarpackich placówek trafi o 320 milionów złotych więcej. Wzrost nakładów odnotowany jest niemal we wszystkich rodzajach usług medycznych. Z kolei przewodnicząca sejmiku wojewódzkiego Teresa Kubas-Hul mówiła, że o ile na inwestycje w służbie zdrowia przeznaczono 40 milionów złotych, to w tym roku będzie to 70 milionów.
saj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kaptowaniec
Kaptowaniec
9 lat temu

Pieniądze na leczenie są z naszych składek, ale Rząd woli kopać piłkę aniżeli zajmować się zarządzaniem a szczególnie planowaniem działalności ochrony zdrowia. Skutki bezmyślności tak zwanego wolnego rynku widzimy na przykład w Sanoku gdzie za 7 milionów złotych wybudowano drugie lądowisko dla helikopterów przy małym szpitalu zamiast poprawić lądowisko w Krośnie przy szpitalu wielospecjalistycznym. To samo dotyczy w tym mieście kardiologii i neonatologii zamiast zrobić w województwie po 4 oddziały z prawdziwego zdarzenia, do których można będzie dotrzeć w ciągu godziny i zapewnić im całodobowo kadrę to tworzy się w małych szpitalach pseudo kliniki niemające ani kadry ani sprzętu. Wolny… Czytaj więcej »

Mieszkaniec podkarpacia
Mieszkaniec podkarpacia
9 lat temu

W USA są publiczne, czyli państwowe szpitale.To dla czego, w Polsce mają być sprywatyzowane i kogo z mieszkańców będzie na nie stać. To nie mogą być takie jak są w krajach wysoko rozwiniętych ,,Państwowe”, czyli publiczne, gdzie nikogo ze świadczenia tego typu usług nie można wykluczyć ani konkurować.
Czy Państwo ma za mało pieniędzy, czy problemy finansowe, że wszystko prywatyzuje czyli komuś sprzedaje.

alex
alex
9 lat temu

jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle

Kaptowaniec
Kaptowaniec
9 lat temu

Jak jest tak dobrze to, dlaczego jest tak źle na Podkarpaciu. Mamy więcej pieniędzy na Podkarpaciu dzięki zmianie algorytmu dzielącego pieniądze pomiędzy województwa, ale w województwie na mieszkańców Rzeszowa wydaje się dwa razy więcej niż na mieszkańców pozostałych powiatów. Podział pieniędzy w województwie pozostał bez zmian.