Płatne przymusowe szczepienia dla wszystkich stały się faktem

Przymus szczepień to kolejny chory pomysł urzędników, który korzyści przyniesie tylko koncernom farmaceutycznym.

PODKARPACIE. O ogłoszeniu epidemii zdecyduje główny inspektor sanitarny, on też będzie miał prawo do siłowego wyegzekwowania zaszczepienia się osoby podejrzanej o chorobę.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń oraz chorób zakaźnych, która ma m.in. zapewnić bardziej skuteczny nadzór nad osobami dotkniętymi chorobami, które są objęte obowiązkiem leczenia i muszą być leczone w warunkach izolacji. Samo podejrzenie takiej choroby pozwoli sanepidowi zebrać wszelki dane na temat takiej osoby (np. dotyczących m.in. miejsc, w których przebywały, a nawet spożytych potraw). Zmusić ją do leczenia, szczepienia, izolacji itd., a jego znajomych do profilaktycznego poekspozycyjnego przyjmowania leków.

Ustawa rozszerza obowiązek szczepień na wszystkich przebywających na terenie Polski, wprowadza zmianę definicji choroby zakaźnej (teraz to będzie każda choroba wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy), rozszerza uprawnienia inspekcji sanitarnej o nadzór nad wykonywaniem obowiązku szczepień oraz zmiany w zasadach stosowania przymusu bezpośredniego (czyli siły fizycznej) przy aplikowaniu procedur medycznych.

Minister zdrowia nie ma nic do naszego zdrowia
Dotąd polski Minister Zdrowia decydował o ogłoszeniu epidemii (ostatnia epidemia świńskiej grypy dzięki Ewie Kopacz szczęśliwie nas ominęła), teraz będzie “stanowił o tym” główny inspektor sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem epidemicznym. Utajnione zostają również dane dotyczące zachorowań. Ustawa znosi też rejestrację i przechowywanie danych o zachorowaniach w szpitalach, przychodniach i laboratoriach (wszystko będzie wyłącznie w sanepidowskim systemie Sentinel). A nawet finansowanie niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Wszystkie karty w rękach sanepidu
Uprawnienia sanepidu podczas prowadzenia dochodzenia epidemicznego będą większe niż wojska, policji, prokuratury i sądów. Sanepid będzie miał prawo wglądu do wszystkich kontaktów (również telefonicznych i elektronicznych) osób podejrzanych lub zagrożonych chorobami zakaźnymi (czyli według nowej definicji – wszystkimi chorobami), do wejścia do mieszkania, zastosowania siły wobec każdego obywatela (to wszystko bez konieczności uzyskania pozwolenia sądu, bez kontroli policji).

Anna Moraniec

13
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
agpadr HydedoryelemeledudkiBogumiła Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dr Hyde
Gość
dr Hyde

siekiera przy drzwiach czeka na włamywaczy

elemeledudki
Gość
elemeledudki

przepraszam ale czy ktos mógłby mi wytłumaczyć na przykładzie jakie to „daje” zagrożenie dla szaraczka kowalskiego.

Jan
Gość
Jan

To dopiero początek niestety; Ogłoszą epidemię wymyślonej choroby np. grypy, tym razem owczej, kraj za nasze pieniądze kupi (bo ustawowo już musi) szczepionki dla wszystkich obywateli, a jak nie zechcesz się zaszczepić obywatelu-baranie to dowalą ci grzywnę. Szczepienia są obowiązkowe ale nie przymusowe i o tym należy pamiętać. Kraj nasz jest chory z założenia…

gość
Gość
gość

… to moze najwyzszy czas, zeby ludzie sie obudzili… i zamiast dawac temu wszystkiemu co sie dzieje w tym kraju przyzwolenie… wzieli sprawy w swoje rece i zaczeli dzialac… poki calkowicie nie zostana ubezwlasnowolnieni !!!!!

Bogumiła
Gość
Bogumiła

jak mają się obudzić, skoro w mediach cisza i zastępcze tematy, żeby tylko wszystko przeszło bez rozgłosu. Ludzie nie wierzą, nie rozumieją. Wolą nie wiedzieć, a co nam da pokolenie dzieci omamionych przez media i gry komputerowe? I głupi rząd. Bosze!

agpa
Gość
agpa

dokładnie… Ja się tylko dziwię, że jeszcze PO i Komor mają takie poparcie :/ Czy ludzie ogłuchli i oślepli? Czy są aż takimi ignorantami czy idiotami, że nie zauważają tego co się dzieje…

asdf
Gość
asdf

Czyli przygotowanie do wszczepiani róznych ciekawych otępiaczy imikrochipów i to za swoje pieniądze a choroby i tak nikogo nie obchodzą bo plebsu jest za dużo i rozsiewa zaraze.

ROMAN
Gość
ROMAN

a co będzie jak się okaże że jest jakaś epidemnia i należy przeszczepiać mózgi – to co wtedy – czy władza pierwsza podda się przeszczepom a my za nią czy będzie na odwrót- bo dawcami np. mogą być mózgi pawianów – bardzo stadne bydlęta.

Dość
Gość
Dość

W USA za wtargnięcie komuś do domu można oberwać z dubeltówki. Czas i w Polsce składować broń na tych podłych bandziorów!!!

gościunia
Gość
gościunia

Oj ja im dam siłę fizyczną i przymusowe doprowadzenie. Zdziwią się ]:-)
A ci panowie w rządzie z tych nudów i nieróbstwa to już nie wiedzą co wymyślić żeby panować nad nami.

Piotrek
Gość
Piotrek

To ja proponuje zacząć od polityków a konkretnie na pierwszy ogień prezydent i jego armata. Bo coś tym naszym politykom rozum zjadło. Może mają jakiegoś wirusa?

jarek
Gość
jarek

Szczepić osoby chore? Co za nonsens…

dory
Gość
dory

trafne spostrzeżenie