Płatne przymusowe szczepienia dla wszystkich stały się faktem

Przymus szczepień to kolejny chory pomysł urzędników, który korzyści przyniesie tylko koncernom farmaceutycznym.

PODKARPACIE. O ogłoszeniu epidemii zdecyduje główny inspektor sanitarny, on też będzie miał prawo do siłowego wyegzekwowania zaszczepienia się osoby podejrzanej o chorobę.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń oraz chorób zakaźnych, która ma m.in. zapewnić bardziej skuteczny nadzór nad osobami dotkniętymi chorobami, które są objęte obowiązkiem leczenia i muszą być leczone w warunkach izolacji. Samo podejrzenie takiej choroby pozwoli sanepidowi zebrać wszelki dane na temat takiej osoby (np. dotyczących m.in. miejsc, w których przebywały, a nawet spożytych potraw). Zmusić ją do leczenia, szczepienia, izolacji itd., a jego znajomych do profilaktycznego poekspozycyjnego przyjmowania leków.

Ustawa rozszerza obowiązek szczepień na wszystkich przebywających na terenie Polski, wprowadza zmianę definicji choroby zakaźnej (teraz to będzie każda choroba wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy), rozszerza uprawnienia inspekcji sanitarnej o nadzór nad wykonywaniem obowiązku szczepień oraz zmiany w zasadach stosowania przymusu bezpośredniego (czyli siły fizycznej) przy aplikowaniu procedur medycznych.

Minister zdrowia nie ma nic do naszego zdrowia
Dotąd polski Minister Zdrowia decydował o ogłoszeniu epidemii (ostatnia epidemia świńskiej grypy dzięki Ewie Kopacz szczęśliwie nas ominęła), teraz będzie “stanowił o tym” główny inspektor sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem epidemicznym. Utajnione zostają również dane dotyczące zachorowań. Ustawa znosi też rejestrację i przechowywanie danych o zachorowaniach w szpitalach, przychodniach i laboratoriach (wszystko będzie wyłącznie w sanepidowskim systemie Sentinel). A nawet finansowanie niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Wszystkie karty w rękach sanepidu
Uprawnienia sanepidu podczas prowadzenia dochodzenia epidemicznego będą większe niż wojska, policji, prokuratury i sądów. Sanepid będzie miał prawo wglądu do wszystkich kontaktów (również telefonicznych i elektronicznych) osób podejrzanych lub zagrożonych chorobami zakaźnymi (czyli według nowej definicji – wszystkimi chorobami), do wejścia do mieszkania, zastosowania siły wobec każdego obywatela (to wszystko bez konieczności uzyskania pozwolenia sądu, bez kontroli policji).

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dr Hyde
dr Hyde
6 lat temu

siekiera przy drzwiach czeka na włamywaczy

elemeledudki
elemeledudki
8 lat temu

przepraszam ale czy ktos mógłby mi wytłumaczyć na przykładzie jakie to „daje” zagrożenie dla szaraczka kowalskiego.

Jan
Jan
8 lat temu

To dopiero początek niestety; Ogłoszą epidemię wymyślonej choroby np. grypy, tym razem owczej, kraj za nasze pieniądze kupi (bo ustawowo już musi) szczepionki dla wszystkich obywateli, a jak nie zechcesz się zaszczepić obywatelu-baranie to dowalą ci grzywnę. Szczepienia są obowiązkowe ale nie przymusowe i o tym należy pamiętać. Kraj nasz jest chory z założenia…

gość
gość
8 lat temu
Reply to  Jan

… to moze najwyzszy czas, zeby ludzie sie obudzili… i zamiast dawac temu wszystkiemu co sie dzieje w tym kraju przyzwolenie… wzieli sprawy w swoje rece i zaczeli dzialac… poki calkowicie nie zostana ubezwlasnowolnieni !!!!!

Bogumiła
Bogumiła
8 lat temu
Reply to  gość

jak mają się obudzić, skoro w mediach cisza i zastępcze tematy, żeby tylko wszystko przeszło bez rozgłosu. Ludzie nie wierzą, nie rozumieją. Wolą nie wiedzieć, a co nam da pokolenie dzieci omamionych przez media i gry komputerowe? I głupi rząd. Bosze!

agpa
agpa
6 lat temu
Reply to  gość

dokładnie… Ja się tylko dziwię, że jeszcze PO i Komor mają takie poparcie :/ Czy ludzie ogłuchli i oślepli? Czy są aż takimi ignorantami czy idiotami, że nie zauważają tego co się dzieje…

asdf
asdf
8 lat temu

Czyli przygotowanie do wszczepiani róznych ciekawych otępiaczy imikrochipów i to za swoje pieniądze a choroby i tak nikogo nie obchodzą bo plebsu jest za dużo i rozsiewa zaraze.

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

a co będzie jak się okaże że jest jakaś epidemnia i należy przeszczepiać mózgi – to co wtedy – czy władza pierwsza podda się przeszczepom a my za nią czy będzie na odwrót- bo dawcami np. mogą być mózgi pawianów – bardzo stadne bydlęta.

Dość
Dość
8 lat temu

W USA za wtargnięcie komuś do domu można oberwać z dubeltówki. Czas i w Polsce składować broń na tych podłych bandziorów!!!

gościunia
gościunia
8 lat temu

Oj ja im dam siłę fizyczną i przymusowe doprowadzenie. Zdziwią się ]:-)
A ci panowie w rządzie z tych nudów i nieróbstwa to już nie wiedzą co wymyślić żeby panować nad nami.

Piotrek
Piotrek
8 lat temu

To ja proponuje zacząć od polityków a konkretnie na pierwszy ogień prezydent i jego armata. Bo coś tym naszym politykom rozum zjadło. Może mają jakiegoś wirusa?

jarek
jarek
8 lat temu

Szczepić osoby chore? Co za nonsens…

dory
dory
8 lat temu
Reply to  jarek

trafne spostrzeżenie