Plotka o radnym PO

- Radny Tomasz Schabowski (pierwszy z prawej) po raz pierwszy zasiada w Radzie Miejskiej Przemyśla, w klubie PO. Ma 41 lat. Nie jest tajemnicą, że jest bez pracy. Może stąd wzięła się plotka, że ma zostać kierownikiem przemyskiej Hali Sportowej. Fot. Monika Kamińska

PRZEMYŚL. Tomasz Schabowski na kierownika przemyskiej Hali Sportowej.

Choć oficjalnie nikt ani z zainteresowanym, ani z szefem POSiR-u, Mariuszem Zamiskim nie rozmawiał, sensacyjna wiadomość obiegła Przemyśl lotem błyskawicy. – Telefonowano do mnie, pytano, czy to prawda – przyznaje kierujący POSiR-em Zamirski. – Byłem zaskoczony, bo nic na ten temat nie wiedziałem – mówi. Tymczasem 41-letni radny PO, Tomasz Schabowski, który po raz pierwszy w tej kadencji zdobył mandat odbierał gratulacje. – Mocno mnie to zdziwiło, a jeszcze bardziej byłem zdziwiony, gdy dowiedziałem się, że  mam zostać kierownikiem Hali Sportowej i stad te gratulacje – opowiada z uśmiechem radny. – Nikt mi takich propozycji nie składał, nawet żartem – dodaje.

Czyżby plotka miała swą genezę w tym, że Schabowski przewodniczy Komisji Turystyki i Sportu w Radzie Miejskiej Przemyśla. – Trudno powiedzieć skąd się owa plotka wzięła, ale planów takich nie było – podkreśla M. Zamirski. – Halą zarządza kierowniczka administracyjna, osoba kompetentna, której nie mam zamiaru na nikogo „wymieniać” – dodaje szef POSiR-u. Zdziwiony rewelacjami z Internetu jest też rzecznik prezydenta Przemyśla, Witold Wołczyk. – Nic nam nie wiadomo na ten temat – zauważa. – Skąd wzięła się taka informacja w Internecie, naprawdę nie wiadomo – stwierdza Wołczyk. Na pytanie, czy może radnemu Schabowskiemu zaproponowano jakieś inne stanowisko w spółkach miejskich, W. Wolczyk zaprzecza. – Na ten temat także nam nic nie wiadomo – mówi. Okazało się zatem, ze wbrew znanemu porzekadło, w tej bajce nie było ni krzty prawdy.

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments