Po egzaminach czas na wybór szkoły

– Próbny egzamin z angielskiego był łatwiejszy, ale teraz też nie było źle – mówią Oskar, Olimpia i Bartek. – Teraz tylko czekamy na wyniki i będziemy składać podania do szkół. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych prowadzona jest na stronie: https://nabor.progman.pl/rzeszowpginfo/

Maraton egzaminów gimnazjalnych uczniowie mają już za sobą. Przez trzy dni pisali testy humanistyczne, z przedmiotów ścisłych i języków obcych. Teraz już zostaje im tylko czekać na wyniki i zdecydować się na konkretną szkołę średnią.

Zdaniem uczniów, znacząca była różnica w poziomie egzaminów z języka angielskiego. Na poziomie rozszerzonym było dużo trudniejsze słuchanie, do tego trzeba było napisać maila do koleżanki i opowiedzieć jej m.in. o tym, że zaczęło się naukę w szkole tańca. – To akurat było bardzo łatwe – cieszy się Olimpia.

Zapytani o wybór szkoły na dalszą edukację zgodnie odpowiedzieli, że wybierają się do techników. Olimpia wybrała technikum gastronomiczne, a Oskar zdecydował się pójść do energetycznego. Twierdzą, że w dzisiejszych czasach lepiej stawiać na konkretny zawód, niż ogólne kształcenie.

Ważne terminy
Ci, którzy zdecydowali, jaką szkołę wybrać, od 13 maja mogą już składać podania. Gimnazjaliści na złożenie ich mają czas do końca maja. Od 28 czerwca do 2 lipca (godz.15) szkoły będą przyjmować kopie świadectw i zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego otrzymanych z OKE, poświadczonych przez dyrektora gimnazjum, a także innych zaświadczeń uwzględnianych w punktacji. Do 8 lipca (godz. 13) uczniowie muszą potwierdzić wolę podjęcia nauki w danej szkole poprzez złożenie oryginałów. 10 lipca br. o godz. 12 dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych ogłoszą listy przyjętych uczniów.

Blanka Szlachcińska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o