PO może przegrać wybory

Jarosław Kaczyński pytany, od czego powinien zacząć jego rząd po ewentualnym przejęciu władzy, odpowiedział: – Trzeba zacząć sprzątać od finansów publicznych, bez uporządkowania tej sfery będzie trudno będzie skutecznie walczyć z bezrobociem, naprawić służbę zdrowia. Już w tej chwili jest bardzo źle. Fot. PAP

WARSZAWA. Partia Kaczyńskiego ma najlepsze sondaże od 2007 roku.

– To fiasko polityki ciepłej wody w kranach, która zbyt często Polakom zaczyna się kojarzyć z dreptaniem w miejscu i zamiataniem problemów pod dywan – tak o spadku notowań PO mówił były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Z majowego sondażu CBOS wynika, że w wyborach parlamentarnych na PiS zagłosowałoby 26 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach parlamentarnych, na PO głos oddałoby 23 proc. Odnotowując zmianę lidera rankingu CBOS zauważa, że PiS po raz pierwszy od września 2007 r. zdobył najwięcej głosów zdeklarowanych uczestników wyborów.

– Dla mnie nie ulega wątpliwości, że w tej chwili ta tendencja spadkowa jest na tyle poważna, że nie wystarczy zmiana makijażu. Potrzebne są naprawdę głębokie zmiany. Po pierwsze, zmiany programowe, czyli koniec z polityką ciepłej wody w kranach, czas na politykę prawdziwych, odważnych decyzji. Po drugie, ja myślę, że ta prawdziwa, zauważalna przez Polaków zmiana w rządzie to byłby powrót do rządu Grzegorza Schetyny – powiedział były minister sprawiedliwości.

Chwalił Grzegorza Schetynę za to, że – choć światopoglądowo się z nim nie zgadza – był dobrym ministrem spraw wewnętrznych i wicepremierem.
Pytany, czy to premier Donald Tusk powinien odejść z rządu i wybrać karierę na jakimś stanowisku unijnym, Gowin zauważył, że pozycja Tuska za granicą jest wysoka.

Minister Zdrojewski komentując spadek notowań PO przyznał, że „mamy czas pewnego zmęczenia stabilnością rządu”. Zdrojewski uważa, że do rekonstrukcji rządu dojdzie „w okresie wakacji”.

Paweł Graś w „Gazecie Wyborczej” przyznaje, że Prawo i Sprawiedliwość może jednak wrócić do władzy. – Powrót PiS do władzy jest bardzo realny. Wraz z nim wrócą takie upiory, jak wykorzystywanie służb do rozgrywek politycznych, kłótnie i obrażanie się na naszych sąsiadów, podejrzliwość, zaściankowość i narodowe kompleksy…- mówi rzecznik rządu.

Natomiast Radosław Sikorskiw w typowym dla siebie twitterowym stylu stwierdził, że dobre wyniki w sondażach PiS zawdzięcza… ukrywaniu Jarosława Kaczyńskiego.

TVN 24/ps

do “PO może przegrać wybory”

 1. blokers

  nie jestem fanem ani jarka ,ani policmajstra mecierewicza i oczywiscie sobeckiej.Ale proszę mi doradzic na kogo glosować,bo po dłuzszej przeerwie wybieram się na wybory?Na kawiorowa lewice z bezczelnym Millerem i watahe mlodych wilczkow ,na cwaniaczka Palikota,na gminnych bonzów z psl?Prosze owypunktowanie dobrodziejstw obecnie administrującej panstwem ferajny

 2. Ambroży

  „Znamy program PiS: niższy VAT, likwidacja NFZ i gimnazjów, wcześniejsze emerytury
  Połączenie spraw wewnętrznych i administracji w jednym resorcie, ponowne powołanie ministra-koordynatora służb specjalnych, powrót do 22-proc. stawki VAT oraz likwidacja gimnazjów i NFZ – to niektóre z propozycji, które znajdą się w programie PiS przedstawionym podczas kongresu partii pod koniec czerwca.
  Co zrobiłby PiS po dojściu do władzy?
  W zakresie spraw wewnętrznych, administracji i służb specjalnych PiS chce m.in. przywrócić rzeczywisty nadzór MSW nad formacjami mundurowymi oraz stanowisko ministra-koordynatora ds. służb specjalnych, który realnie nadzorowałby służby specjalne. Program PiS zakłada też ponowne włączenie administracji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
  Wśród najważniejszych projektów gospodarczych znajdują się powrót do 22-procentowej stawki VAT, a także opodatkowanie hipermarketów i wprowadzenie podatku bankowego. PiS proponuje ponadto zmiany w systemie emerytalnym, czyli dobrowolność wyboru między OFE a ZUS, a także odejście od reformy wydłużającej wiek emerytalny do 67 lat i powrót do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.
  W zakresie edukacji PiS chce zaproponować m.in. likwidację gimnazjów oraz przywrócenie 8-letnich szkół podstawowych i 4-letnich liceów, odejście od obowiązku szkolnego dla 6-latków i pozostawienie w tej sprawie wyboru rodzicom, zmiany programów nauczania w szkołach i zmiany na liście lektur. Wprowadzone miałyby być także zmiany w systemie egzaminacyjnym, czyli odejście od obowiązujących teraz testów maturalnych. Jednym z nadobowiązkowych przedmiotów maturalnych miałaby być religia.
  Jeśli chodzi o program zdrowotny, to PiS zakłada, że docelowo nakłady na służbę zdrowia powinny wynieść 6 proc. PKB. Partia planuje likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia.
  W programie dla młodych największy nacisk będzie położony na walkę z bezrobociem, bezpłatny drugi kierunek studiów na uczelniach i „odblokowanie awansu dla młodych”.
  Z kolei program PiS dla wsi zakłada m.in. wprowadzenie nowego systemu kontroli jakości żywności – połączenie inspekcji i stworzenie Urzędu Zdrowia Publicznego podległego premierowi. PiS proponuje też przekształcenie agencji rolnych i powołanie Agencji Rozwoju Obszarów Wiejskich, która zajmować miałby się nie tylko dystrybucją środków, ale i „programowaniem lokalnego rozwoju”.”
  źródło ;niezależna.pl – Jeśli ktoś chce dyskutować mądrze – polemizujcie z faktami – to lepsze niż zjadliwe bluzgi!

 3. normal

  jaka dumna mumia na zdjeciu to na pewno jakiś POLSKI MĄŻ STANU

  • Ambroży

   Antykaczyzm jest najbardziej odmóżdżającą postawą polityczną ostatnich dwóch dekad w Polsce. Nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości, w tym do Jarosława i Lecha Kaczyńskich, przekroczyła wszystko, z czym mieliśmy do czynienia w dziedzinie politycznych zachowań i emocji. Nie da się jej porównać ze zwykłą antypatią partyjną. I to ma być „normal” ????

 4. TRZEŻWY

  Mesjasz Jarosław przyjdzie i wszystkich wybawi tak jak to czynił będąc premierem. On da wszystkim pracę za normalne pieniądze (min. 1500$ ) i uzdrowi służbę zdrowia, autostrady wybuduje, mieszkania porozdaje młodym na nową drogę życia, wszystkim ojcowską dłoń poda, a nawet jeśli nie, to kościoły pobuduje i do ciupy powsadza tych co na niego nie głosowali. Błagajcie o łaskę najjaśniej oświeconego Jarosława niewierni.

  • Ambroży

   Trzeźwy- choć bredzisz jak pijany – J.K i tak będzie lepszy niż D.T razem z Niesiołowskim i koszykiem szczawiu !. Tak bez pudła dla złodziei się nie obejdzie -to jasne -inaczej szkoda zachodu i zmian!

 5. patriota

  a,uchroń Panie Boże żeby to kacze nasienie kiedykolwiek wstąpiło na tron-to szambo moralne

 6. Ambroży

  Rzeszowscy działkowcy powinni w identyczny sposób „podziękować” posłowi PO -RYNASIEWICZOWI za odgrażanie się p……………….m swoim kumplom partyjnym, za takie a nie inne głosowanie w sprawie działek !!!!!.

 7. iza

  PO zrobi wszystko żeby władzy nie oddać. PO ma wszystko – wycięli w pień wszystkich kto jest nawet podejrzany o sympatię do PiS. Są bezwzlędni w tym względzie. Media im sprzyjają a nawet kreują wiele miernot z PO.
  Angela też sprzyja. Są butni i pewni swojego kolesiostwa gdzie ręka rękę myje.
  Tylko pycha może ich zgubić.

 8. Ambroży

  Nie tylko może , ale powinna przegrać z kretesem bez względu na ruskie serwery!

 9. Moher

  Lepsze upiory Kaczyńskiego od upiora Grasia szczerzącego zęby w merdiach.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.