PO może przegrać wybory

Jarosław Kaczyński pytany, od czego powinien zacząć jego rząd po ewentualnym przejęciu władzy, odpowiedział: – Trzeba zacząć sprzątać od finansów publicznych, bez uporządkowania tej sfery będzie trudno będzie skutecznie walczyć z bezrobociem, naprawić służbę zdrowia. Już w tej chwili jest bardzo źle. Fot. PAP

WARSZAWA. Partia Kaczyńskiego ma najlepsze sondaże od 2007 roku.

– To fiasko polityki ciepłej wody w kranach, która zbyt często Polakom zaczyna się kojarzyć z dreptaniem w miejscu i zamiataniem problemów pod dywan – tak o spadku notowań PO mówił były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Z majowego sondażu CBOS wynika, że w wyborach parlamentarnych na PiS zagłosowałoby 26 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach parlamentarnych, na PO głos oddałoby 23 proc. Odnotowując zmianę lidera rankingu CBOS zauważa, że PiS po raz pierwszy od września 2007 r. zdobył najwięcej głosów zdeklarowanych uczestników wyborów.

– Dla mnie nie ulega wątpliwości, że w tej chwili ta tendencja spadkowa jest na tyle poważna, że nie wystarczy zmiana makijażu. Potrzebne są naprawdę głębokie zmiany. Po pierwsze, zmiany programowe, czyli koniec z polityką ciepłej wody w kranach, czas na politykę prawdziwych, odważnych decyzji. Po drugie, ja myślę, że ta prawdziwa, zauważalna przez Polaków zmiana w rządzie to byłby powrót do rządu Grzegorza Schetyny – powiedział były minister sprawiedliwości.

Chwalił Grzegorza Schetynę za to, że – choć światopoglądowo się z nim nie zgadza – był dobrym ministrem spraw wewnętrznych i wicepremierem.
Pytany, czy to premier Donald Tusk powinien odejść z rządu i wybrać karierę na jakimś stanowisku unijnym, Gowin zauważył, że pozycja Tuska za granicą jest wysoka.

Minister Zdrojewski komentując spadek notowań PO przyznał, że „mamy czas pewnego zmęczenia stabilnością rządu”. Zdrojewski uważa, że do rekonstrukcji rządu dojdzie „w okresie wakacji”.

Paweł Graś w „Gazecie Wyborczej” przyznaje, że Prawo i Sprawiedliwość może jednak wrócić do władzy. – Powrót PiS do władzy jest bardzo realny. Wraz z nim wrócą takie upiory, jak wykorzystywanie służb do rozgrywek politycznych, kłótnie i obrażanie się na naszych sąsiadów, podejrzliwość, zaściankowość i narodowe kompleksy…- mówi rzecznik rządu.

Natomiast Radosław Sikorskiw w typowym dla siebie twitterowym stylu stwierdził, że dobre wyniki w sondażach PiS zawdzięcza… ukrywaniu Jarosława Kaczyńskiego.

TVN 24/ps

13
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
blokersnormalTRZEŻWYpatriotaiza Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
blokers
Gość
blokers

nie jestem fanem ani jarka ,ani policmajstra mecierewicza i oczywiscie sobeckiej.Ale proszę mi doradzic na kogo glosować,bo po dłuzszej przeerwie wybieram się na wybory?Na kawiorowa lewice z bezczelnym Millerem i watahe mlodych wilczkow ,na cwaniaczka Palikota,na gminnych bonzów z psl?Prosze owypunktowanie dobrodziejstw obecnie administrującej panstwem ferajny

Ambroży
Gość
Ambroży

„Znamy program PiS: niższy VAT, likwidacja NFZ i gimnazjów, wcześniejsze emerytury Połączenie spraw wewnętrznych i administracji w jednym resorcie, ponowne powołanie ministra-koordynatora służb specjalnych, powrót do 22-proc. stawki VAT oraz likwidacja gimnazjów i NFZ – to niektóre z propozycji, które znajdą się w programie PiS przedstawionym podczas kongresu partii pod koniec czerwca. Co zrobiłby PiS po dojściu do władzy? W zakresie spraw wewnętrznych, administracji i służb specjalnych PiS chce m.in. przywrócić rzeczywisty nadzór MSW nad formacjami mundurowymi oraz stanowisko ministra-koordynatora ds. służb specjalnych, który realnie nadzorowałby służby specjalne. Program PiS zakłada też ponowne włączenie administracji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Wśród… Czytaj więcej »

normal
Gość
normal

jaka dumna mumia na zdjeciu to na pewno jakiś POLSKI MĄŻ STANU

Ambroży
Gość
Ambroży

Antykaczyzm jest najbardziej odmóżdżającą postawą polityczną ostatnich dwóch dekad w Polsce. Nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości, w tym do Jarosława i Lecha Kaczyńskich, przekroczyła wszystko, z czym mieliśmy do czynienia w dziedzinie politycznych zachowań i emocji. Nie da się jej porównać ze zwykłą antypatią partyjną. I to ma być „normal” ????

normal
Gość
normal

tak

TRZEŻWY
Gość
TRZEŻWY

Mesjasz Jarosław przyjdzie i wszystkich wybawi tak jak to czynił będąc premierem. On da wszystkim pracę za normalne pieniądze (min. 1500$ ) i uzdrowi służbę zdrowia, autostrady wybuduje, mieszkania porozdaje młodym na nową drogę życia, wszystkim ojcowską dłoń poda, a nawet jeśli nie, to kościoły pobuduje i do ciupy powsadza tych co na niego nie głosowali. Błagajcie o łaskę najjaśniej oświeconego Jarosława niewierni.

Ambroży
Gość
Ambroży

Trzeźwy- choć bredzisz jak pijany – J.K i tak będzie lepszy niż D.T razem z Niesiołowskim i koszykiem szczawiu !. Tak bez pudła dla złodziei się nie obejdzie -to jasne -inaczej szkoda zachodu i zmian!

patriota
Gość
patriota

a,uchroń Panie Boże żeby to kacze nasienie kiedykolwiek wstąpiło na tron-to szambo moralne

Ambroży
Gość
Ambroży

Rzeszowscy działkowcy powinni w identyczny sposób „podziękować” posłowi PO -RYNASIEWICZOWI za odgrażanie się p……………….m swoim kumplom partyjnym, za takie a nie inne głosowanie w sprawie działek !!!!!.

iza
Gość
iza

PO zrobi wszystko żeby władzy nie oddać. PO ma wszystko – wycięli w pień wszystkich kto jest nawet podejrzany o sympatię do PiS. Są bezwzlędni w tym względzie. Media im sprzyjają a nawet kreują wiele miernot z PO.
Angela też sprzyja. Są butni i pewni swojego kolesiostwa gdzie ręka rękę myje.
Tylko pycha może ich zgubić.

Ambroży
Gość
Ambroży

Nie tylko może , ale powinna przegrać z kretesem bez względu na ruskie serwery!

Moher
Gość
Moher

Lepsze upiory Kaczyńskiego od upiora Grasia szczerzącego zęby w merdiach.