Po naukę do Belgii na koszt europosła

Europoseł Tomasz Poręba (w środku) w otoczeniu podkarpackich trenerów: Zbigniewa Hariasza (z lewej) i Jakuba Kuli. Fot. Archiwum

LIEGE, MIELEC. Podkarpaccy szkoleniowcy wrócili ze stażu w klubie Standard Liege.

Trzech trenerów piłki nożnej z Podkarpacia odbyło tygodniowy staż w belgijskim klubie Standard Liege, który zorganizował i sfinansował eurodeputowany PiS Tomasz Poręba. Mielecką Stal reprezentowali Zbigniew Hariasz i Jakub Kula, a Stalową Wolę – Daniel Kijak. – Dziękujemy europosłowi za stworzenie tej możliwość. Ta współpraca z nim jest swego rodzaju ewenementem w skali Polski – mówi Zbigniew Hariasz.

Podczas pobytu nasi trenerzy będą przyglądać się jak wygląda praca oraz system szkoleniowy Belgów we wszystkich grupach wiekowych od młodzików po Eerste Klasse.

– Ten wyjazd  dał nam doświadczenie i duży bagaż informacji, który będzie można wykorzystać w pracy trenera – uważa Zbigniew Hariasz – W Belgii zaintrygowała mnie metoda selekcji nowych piłkarzy. Młodzi chłopcy przechodzą tam 300 badań zanim dostaną się do drużyny. Zostają tylko najlepsi.. Trzydzieści lat temu Belgowie z Lokeren zachwycali się i uczyli na podstawie pracy w Mielcu. Dzisiaj to my jedziemy do nich po naukę – dodaje.

– Nasi podkarpaccy szkoleniowcy zobaczyli, jak szkoli się młodzież i zawodowców na europejskim poziomie – komentuje europoseł Tomasz Poręba. – Bo celem tych staży ma być podpatrywanie formuły organizacji profesjonalnych klubów piłkarskich i przeniesienie jej na nasze podwórko. Kolejni chętni pojadą na taki staże w przyszłym roku. Liczę również na przyjazd trenerów i jednej drużyny z belgijskiego Liege –  zapowiada Poręba.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments