Po Sanoku jeździ siedem nowych autobusów

SANOK. Od połowy stycznia po ulicach Sanoka jeździ 7 nowych autobusów miejskich dzięki uzyskanemu przez Miasto Sanok dofinansowaniu ok. 5 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nowe pojazdy są bardzo charakterystyczne. W kolorze żółtym, z wymalowanymi po bokach charakterystycznymi boćkami (zostały one umieszczone również na pozostałych autobusach miejskich) które są znakiem szczególnym sanockiej komunikacji miejskiej. Pojazdy są nowoczesne, wygodne, funkcjonalne, ekologiczne, niskopodłogowe, wyposażone w system elektronicznej obsługi pasażera i monitoring wewnętrzny, a przede wszystkim przyjazne osobom starszym i niepełnosprawnym. Dofinansowanie pozwoliło Miastu na zakup 7 autobusów: 2 do przewozu 55-60 osób i 5 do przewozu 100-110 osób, które zostały wyprodukowane przez sanocką fabrykę Autosan. To naprawdę duża pomoc dla SPGK-u, dysponującego autobusami, z których większość jest stara i mocno wyeksploatowana.

Zakup nowych autobusów wpłynął także na poprawę standardu świadczenia usług komunikacyjnych. Dotychczasowa linia numer 5 zostanie wydłużona o 10 przystanków, dzięki czemu dostęp do transportu publicznego uzyskają mieszkańcy ul. Okulickiego i wsi Sanoczek. Wykonanych zostało także 10 nowych słupkowych przystanków autobusowych.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments