Pobiegła po indeks

Pierwsza trójka (od lewej) Natalia Ryczko, Katarzyna Szyler, Karolina Chęć oraz rektor PWSTE prof. Zbigniew Makieła.

JAROSŁAW. Karolina Chęć z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Jarosławiu zwyciężczynią „Biegu w kasku” o indeks Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

Zorganizowany dziś „Bieg w kasku” był częścią akcji „Dziewczyny na Politechniki”, w którą w tym roku, jako jedyna uczelnia zawodowa w Polsce, włączyła się jarosławska PWSTE. Dwadzieścia uczestniczek przebiegło trasę: Miasteczko Akademickie (plac przed budynkiem rektoratu), ul. Kasprowicza, ul. Jana Pawła II, ul. Czarnieckiego,

O zwycięstwie zdecydowały setne sekundy, bo Karolina w ostatniej chwili wyprzedziła prowadzącą przez większą część biegu Katarzynę Szyler z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Trzecie miejsce zajęła Natalia Ryczko z Zespołu Szkół Budowlanych.

– Do udziału w biegu zachęcili mnie nauczyciele, poza tym uważam, że jest to ciekawa forma spędzenie wolnego czasu. Lubię biegać, to nie są moje pierwsze zawody, ale dziś było ciężko. Jestem zaskoczona, że udało mi się wygrać – mówiła zwyciężczyni tuż po przekroczeniu linii mety.

Na zwyciężczynię czeka indeks na wybrany kierunek: Budownictwo, Informatykę, Geodezję i kartografię oraz nowość Elektornikę i telekomunikację.

– Nie zdecydowałam jeszcze, który kierunek wybiorę – mówiła tuż po odebraniu nagrody.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments