Pobił znajomego łopatą

Fot. Archiwum

OLCHOWIEC. Do zdarzenia doszło w Olchowcu w Bieszczadach, w budynku byłego hotelu robotniczego. Ratownicy zabrali do szpitala 52-letniego mężczyznę. Był nieprzytomny, miał rany na głowie i twarzy.

Policjanci z Ustrzyk Dolnych wyjaśniali tą sprawę. Ustalili, że doszło do przestępstwa, a brutalnego pobicia mógł dokonać 62-letni znajomy pokrzywdzonego. Mężczyźni trwali w wieloletnim konflikcie, którego tłem był mieszkanie, w którym razem zamieszkiwali.

Mężczyzna w rozmowie z policjantami zapewniał, że jego znajomy został napadnięty przez dwóch mężczyzn, którzy wcześniej go odwiedzili. Jednak ze zgromadzonych dowodów wynika, że pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, podczas której 52-latek został pobity łopatą. Po tym, znajomi znaleźli go zakrwawionego, z ciężkimi obrażeniami. Ustalono, że sprawca chcąc uniknąć odpowiedzialności, jeszcze przed przyjazdem Policji posprzątał mieszkanie i ukrył narzędzie przestępstwa.

Podejrzany został zatrzymany, usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa. Prokuratura Rejonowa w Lesku, która nadzoruje to postępowanie wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do tego wniosku i zdecydował, że 62-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

pad, KWP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.