Pobili mężczyznę, bo nudzili się podczas ferii

Fot. Archiwum

DĘBICA. Sprawcami przestępstwa okazali się dwaj 16-latkowie i jeden 17-latek. Nie potrafili wyjaśnić dlaczego zaczepili pokrzywdzonego. Jeden z nich tłumaczył, że nudzili się podczas ferii.

Do pobicia doszło w czasie ferii zimowych, a dokładnie 11 lutego wieczorem. Na osiedlu Wolica w Dębicy, trzech młodych mężczyzn zaczepiło 23-letniego dębiczanina, po czym bez wyraźnego powodu zaczęli go popychać i uderzać pięściami w głowę. Gdy upadł został jeszcze przez nich skopany, po czym sprawcy oddalili się.

Pokrzywdzony wrócił do domu, skąd udał się do szpitala. Stwierdzono u niego stłuczenie głowy oraz ogólne potłuczenia. Dopiero gdy wyszedł ze szpitala złożył zawiadomienie na Policję. W tym czasie policjanci mieli już wiedzę o tym zdarzeniu, a nawet znali dane sprawców. Zostali oni wkrótce przesłuchani. Napastnikami okazali się trzej młodzi mieszkańcy Dębicy. Jeden z nich będzie odpowiadał jako dorosły, ponieważ ma ukończone 17 lat. Sprawa jego 16-letnich kolegów będzie rozpatrywana przez sąd dla nieletnich.

pad/KPP

 

 

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.