Pobili przechodniów i poszli… coś zjeść

Fot. Archiwum

TARNOBRZEG. Sześciu chuliganów, którzy dotkliwie pobili dwóch przypadkowych przechodniów, zatrzymali tarnobrzescy policjanci. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

W niedzielę o godz. 4.30 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o pobiciu dwóch przechodniów. Do zdarzenia miało dojść na Placu Surowieckiego w Tarnobrzegu, tam chuligani zaczepili  powracających z dyskoteki mężczyzn w wieku 23 i 34 lat. Napastnicy dotkliwie pobili swoje ofiary, pozostawili mężczyzn leżących na chodniku i uciekli.

Informacja z rysopisami sprawców trafiła do radiowozów patrolujących teren miasta. Sprawdzenie pobliskich ulic przyniosło oczekiwane rezultaty. Na ulicy Sikorskiego funkcjonariusze zatrzymali sześciu młodych mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy Tarnobrzega w wieku do 19 do 23 lat. Wszyscy byli pijani. Badanie alkomatem wykazało u jednego z nich blisko 2 promile alkoholu w organizmie, u pozostałych sprawców po blisko promilu. Podejrzani mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnej izbie zatrzymań do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

Po przesłuchaniu zatrzymanych, policjanci przedstawili im zarzuty. Podejrzani mężczyźni nie umieli wyjaśnić funkcjonariuszom swojego postępowania. Tłumaczyli, że po pobiciu swoich ofiar, postanowili coś zjeść i szli do baru.

Teraz podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Za swój czyn wkrótce staną przed sądem.

tc/KMP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments