Pobili właściciela pizzerii

Fot. Archiwum

HYŻNE (POW. RZESZOWSKI). W środę przed godz. 22 do lokalu weszło trzech mężczyzn, którzy zamówili piwo. Wszyscy byli już mocno pijani.

W związku z tym właściciel, zgodnie z obowiązującymi przepisami, odmówił im sprzedaży alkoholu i poprosił ich o opuszczenie lokalu. Doszło do sprzeczki. Właściciel wyszedł z mężczyznami na zewnątrz i wtedy został zaatakowany i pobity. Napastnicy pobili również pracownika pizzerii, który próbował pomóc szefowi. Po chwili sprawcy wrócili do lokalu, gdzie ponownie pobili właściciela, demolując również wyposażenie. Powywracali stoliki, potłukli szkło, zniszczone zostały ściany i obrusy. Wówczas obsługa pizzerii wezwała Policję. W tym czasie napastnicy kilkukrotnie wchodzili i wychodzili z lokalu ubliżając przy tym właścicielowi.

Przybyły na miejsce policyjny patrol zatrzymał trzech mieszkańców Hyżnego w wieku 36, 46 i 54 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało u nich od 1,5 do 2 promili zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która udzieliła pomocy poszkodowanym. Zatrzymani usłyszą teraz zarzuty pobicia, uszkodzenia ciała oraz zniszczenia mieni.

Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

pad/KMP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
8 lat temu

do 5 lat im grozi – pokażcie mi sędziego który by dał taki wyrok , śmiechu warte te nasze sądy dla takich gnojów