Pobocza też trzeba odśnieżać!

PODKARPACIE. Drogowcy na drogach krajowych i wojewódzkich nieźle radzą sobie z zimą i oczyszczają jezdnie, ale tylko dla samochodów. Zapominają natomiast o pieszych.

Na drodze wojewódzkiej nr 989 z Babicy do Warzyć oczyszczony ze śniegu są pasy ruchu i to nawet nie na całej szerokości. Skraj jezdni poryty jest śniegiem ubitym przez pieszych, który muszą chodzić drogą przeznaczoną dla ruchu aut. Na poboczach są bowiem głębokie zaspy, bo właśnie na pobocze pługi służb drogowych odsuwają śnieg z jezdni.

Podobna sytuacja jest też na wielu innych odcinkach dróg wojewódzkich i niemal na wszystkich powiatowych. Jednak na bocznych drogach nie stanowi to problemu. Ruch tam jest niewielki, a kierowcy jeżdżą powoli. Na ruchliwych drogach wojewódzkich szybko jeżdżące samochody zagrażają pieszym, zwłaszcza dzieciom idącym do szkoły i wracającym do domu.

Do końca zimy jest jeszcze daleko. Przypominamy więc drogowcom, ze piesi są również uczestnikami ruchu i korzystają z dróg. Trzeba odśnieżać i odladzać również pobocza, które służą pieszym do bezpiecznego poruszania się wzdłuż jezdni.

kr

do “Pobocza też trzeba odśnieżać!”

 1. ANDRZEJ

  PIESZY POWINIEN PORUSZAĆ SIĘ POBOCZEM

  PIESI ŁAŻĄ JEZDNIĄ JAK ŚWIĘTE KROWY ALBO JAK B YDŁO K.. PO CAŁEJ SZEROKOŚCI PASA RUCHU
  KIEDY TA PATOLOGIA ZOSTANIE USUNIĘTA?.
  NAJWIĘCEJ WYKROCZEŃ OBSERWUJE SIĘ NA KATOLICKIM PODKARPACIU
  WYKOLEJENI SUKIENKOWI NIE UCZĄ OWIEC JAK POWINNI CHODZIĆ DLACZEGO?.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.