Pociąg z Rzeszowa do Lublina nie pojedzie

Od 9 grudnia nie będzie już jeździł bezpośredni szynobus z Rzeszowa do Lublina. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W nowym rozkładzie jazdy PKP, który będzie obowiązywał od 9 grudnia, wykreślone będzie bezpośrednie kolejowe połączenie z Rzeszowa do Lublina. Powód: na odcinku Podkarpackim szynobus jest wypełniony tylko w 50 procentach.

Na trasie z Rzeszowa do Lublina codziennie kursują dwa szynobusy w obie strony. Okazuje się jednak, że dwuczłonowy szynobus zapełniony jest w 100 procentach tylko wtedy, gdy przejeżdża przez województwo lubelskie. Jak wynika z badań spółki Przewozy Regionalne, na odcinku Rzeszów-Stalowa Wola jeździ niewiele osób i tylko w połowie są zajęte miejsca.

Dlatego bezpośrednie połączenie do Lublina zostanie zlikwidowane. W zamian zaś będzie uruchomiony kurs z Rzeszowa do Stalowej Woli, a stamtąd będzie możliwa przesiadka do Lublina. Większe obłożenie tego pociągu na odcinku podkarpackim jest tylko w piątki i przed świętami. Po stronie lubelskiej zawsze jest tłok.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
stary dziad kolejowy
stary dziad kolejowy
8 lat temu

A ja ciekawy jestem dla kogo jest ta kolej!
Te doopki w kolejowych władzach zamiast pomyśleć dlaczego jezdzi mało pasażerów to po linii najmniejszego oporu wolą zlikwidować połączenie niż pogłówkować.
Oj orłami to oni nie są, a zresztą co ich obchodzą pasażerowie mniej ich to mniej użerania a forsa ta sama

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no nie do Lublina rowerem za daleko- w lini prostej to 140 km. trasą to 167 km [ czyli zgodnie ze znakami drogowymi to 2 godz,34 min] – jako atrakcję proponuję dyliżans co 30 km. zmiana koni w zajeździe – będzie atrakcja

Stefan
Stefan
8 lat temu

Co za wybitny ekomonista od pszenno-buraczanych tak wymyslił? Przecież tłok w woj. lubelskim wyrówna stratę z jazdy w woj. podkarpackim. Ale pszenno-buraczane maja swoją ekonomię; to co z Uni to za darmo więc trza brać, a potem po jaka cholere to zamieszanie z jakimis szynobusami. Kasa już skonsumowana a ciemna masa niech sobie jeździ rowerami.