Pociągi stanęły. Strajk na kolei

Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. We wtorek między godziną 7 a 9 w holu  dworca PKP Rzeszów Główny było pusto, a nieliczni pasażerowie w ostatniej chwili dowiadywali się, że pociągi nie pojadą.

Po godzinie 7 na pierwszym peronie stał tylko jeden pociąg Przewozów Regionalnych, który z założenia nigdzie nie mógł wyjechać. Tak wyglądał strajk związkowców. W ten sposób protestowali, bo zarząd spółki PKP Przewozy Regionalne nie zgodził się podnieść wynagrodzeń pracownikom. Domagali się 280 zł podwyżki na osobę, ale okazało się to niemożliwe, bo spółka nie ma pieniędzy na ten cel. Jak zwykle związkowcy reprezentujący kolej, lekceważą pasażerów, którzy chcą pociągami dojechać do celu podróży. Ci ostatni,  najczęściej byli zaskoczeni strajkiem i pozbawiono ich środka transportu.

A jak wyglądał strajk? Pociągi stały, a związkowcy na chwilę po godzinie 7 rozciągnęli transparent, chyba tylko dlatego, że pojawiła się ekipa TVP Rzeszów. Po chwili bardzo szybko go zwinęli. Pieniędzy tym strajkiem nie wywalczyli, a podróżni po raz kolejni przekonali się kim są tak naprawdę dla PKP. Nikim…

and

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.