Pociągiem na Euro 2012

Specjalnie na Euro 2012 PKP przygotowuje dodatkowe składy pociągów i atrakcyjne ceny biletów. Fot. Wit Hadło

KRAJ, PODKARPACIE. PKP przygotowała specjalną ofertę na mistrzostwa Europy

Jeśli planujesz wyjazd na mecze Euro 2012, a przeraża cię stan polskich dróg, warto rozważyć opcję podróży koleją. Minister transportu Sławomir Nowak przekonuje, że na czas mistrzostw przejazd między niektórymi miastami potrwa krócej.

Przejazd z Warszawy do Gdańska powinien zająć nam 4 godziny i 40 minut, a ze stolicy Warszawy do Poznania i z Poznania do Wrocławia przejedziemy pociągiem w dwie i pół godziny. Wszystko to dzięki specjalnemu rozkładowi jazdy, dodatkowym składom na trasach między miastami-gospodarzami oraz wstrzymaniu prac remontowych.

A co z mieszkańcami naszego regionu? – Przygotowując ofertę zdecydowaliśmy, że naszym priorytetem będzie dowóz pasażerów z Podkarpacia do Krakowa, a stamtąd dalej do Poznania, Trójmiasta czy Warszawy – informuje Beata Czemerajda z PKP Intercity. – Dlatego w rozkładzie jazdy pojawią się dodatkowe pociągi z Przemyśla do Krakowa. Dla pociągów kursujących w naszej stałej ofercie cennik jest niezmieniony, natomiast w przypadku dodatkowych składów przygotowaliśmy cennik specjalny, według którego za przejazd na tym odcinku pasażer zapłaci 67 zł wraz z miejscówką. Dla tych, którzy chcieliby w czasie Euro podróżować więcej, mamy ofertę np. ICkarnet, czyli ważny w klasie 2 imienny bilet pozwalający na nieograniczoną liczbę przejazdów w komunikacji krajowej wszystkimi pociągami: EuroCity (EC), Express InterCity (EIC), Express (Ex), Twoje Linie Kolejowe (TLK) w ciągu trzech dowolnych, następujących po sobie dniach tygodnia (np. poniedziałek – wtorek – środa). Będzie z nich można skorzystać w wagonach z miejscami do siedzenia, leżenia (kuszetach) i wagonach sypialnych. ICkarnet można kupić zarówno w kasach biletowych, jak i przez internet (bilet.intercity.pl). Wszystkie miejscówki pasażerowie w ramach oferty otrzymują bezpłatnie. – dodaje Beata Czemerajda.

kl

do “Pociągiem na Euro 2012”

  1. VV

    chyba wole jednak drogi niz byc okradzonym czy nawet zabitym w tzw pociagu.

  2. Jan

    Podkarpacki węzeł kolejowy powinien być w Rzeszowie, a nie w Krakowie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.