Pociągiem z Przemyśla do stolicy Niemiec

9 grudnia z Przemyśla po raz pierwszy wyjedzie pociąg do Berlina. Fot. Wit Hadło

PRZEMYŚL. Za bilet do Berlina trzeba zapłacić około 210 zł.

Od 9 grudnia uruchomione zostanie nowe połączenie kolejowe Przemyśl – Berlin. Pociąg tę trasę przejedzie w 15 i pół godziny. Znajdą się w nim wagony z miejscami do siedzenia, kuszetkami i sypialne. Wszystkie miejsca będą zarezerwowane.

Z Przemyśla międzynarodowy pociąg odjedzie o godz. 18.09, a z Rzeszowa o godz. 19.22. Pojedzie przez Kraków i Katowice i o godz. 1.39 dojedzie do Raciborza. Na tej stacji wagony z Przemyśla będą dołączane do pociągu austriackich linii kolejowych NightJet z Wiednia. Skład z Raciborza wyruszy o godz. 3.00, aby przez Wrocław, Głogów, Zieloną Górę, o godz. 9.16 dotrzeć do Berlina do głównego dworca kolejowego Hauptbanhof. Skład pojedzie dalej do Berlin Charlottenburg. Z powrotem z Berlin Hbf wyruszy o godz. 18.40, o godz. 7.45 będzie w Rzeszowie, o godz. 8.57 w Przemyślu.

W związku z tym, że jest to nowe połączenie, to na razie nie można zarezerwować biletu przez Internet. Cena biletu za przejazd z Przemyśla do Berlina wynosi 49 euro, czyli ok. 210 zł. Tyle samo trzeba zapłacić z Rzeszowa do stolicy Niemiec. 

– Ic Nightjet to efekt współpracy kilku spółek kolejowych: polskiej, austriackiej, czeskiej, niemieckiej, węgierskiej i słowackiej – poinformowała Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intericty. – Dzięki temu pasażerowie zyskali bezpośrednie połączenie dzienne z Berlinem oraz nocne z Budapesztem, Bratysławą i Wiedniem. Pociąg IC Nightjet w rozkładzie jazdy 2018/2019 zapewni mieszkańcom aż 6 województw : podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i lubelskiego, bezpośrednie połączenie do Berlina. 

Wagony z pociągu „Przemyślanin” z Przemyśla do Berlina będą włączane do składu na stacji Racibórz. Grupa Przemyśl-Berlin będzie zestawiana z dwóch wagonów przedziałowych z miejscami do siedzenia oraz jednego wagonu sypialnego. Pociąg ten zapewni bezpośrednie połączenie Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Opola, Wrocławia i Zielonej Góry, a po stronie niemieckiej z Frankfurtem i Berlinem.

Mariusz Andres

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MonikaWqRWIONYWYBORCA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Monika
Gość
Monika

super jazda z półtora godzinnym popasem w Raciborzu.Coś takiego mogą wymysleć tylko geniusze zatrudnieni w PKP.Olać cieplym moczem spóżniające się i śmierdzace pociagi PKP

WqRWIONY
Gość

to się „szoszony” ucieszą

WYBORCA
Gość
WYBORCA

I pojadą obywatele Ukrainy do pracy do Nieniec.