Początek rekrutacji do rzeszowskich przedszkoli i szkół podstawowych

Postępowanie rekrutacyjne dotyczące przyjęcia do przedszkoli i szkół podstawowych w Rzeszowie rozpoczyna się 2 marca. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Terminy uzupełniające w procesie rekrutacji zaplanowano na kwiecień, maj i czerwiec.

Miejscy urzędnicy przedstawili harmonogram postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i szkół podstawowych w Rzeszowie na rok szkolny 2020/2021. Procedury dotyczące składania wniosków rozpoczynają się już 2 marca. Z kolei podanie do wiadomości publicznej listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do placówek zaplanowano na 8 kwietnia.

Ważna wiadomość dla wszystkich rodziców w Rzeszowie. Niedługo rusza rekrutacja do przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych, a ratusz przedstawił właśnie harmonogram postępowania. Jeśli chodzi o przedszkola, to złożenie wniosku o przyjęcie będzie odbywać się w dniach 2-16 marca. Do 20 marca potrwa weryfikacja owych wniosków przez komisję, a 27 marca zostanie upubliczniona lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Rodzice będą mieć czas do 3 kwietnia na potwierdzenie woli przyjęcia (pisemne oświadczenie), a 8 kwietnia przedstawiona zostanie lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli. W przypadku postępowania uzupełniającego wszelkie procedury rozpoczną się 18 maja a zakończą 19 czerwca.

Jeśli chodzi o rekrutację do klas pierwszych szkół podstawowych w Rzeszowie to złożenie wniosków o przyjęcie wraz z dokumentem spełnienia przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu zaplanowano podobnie jak w przypadku przedszkoli – w dniach 2-16 marca. Pozostałe terminy również pokrywają się z terminami procesu rekrutacyjnego do przedszkoli. Inne są jednak daty postępowania uzupełniającego. W tym przypadku od 20 kwietnia do 4 maja potrwa weryfikacja wniosków przez komisję, a 13 maja miejscy urzędnicy przedstawią listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. W dniach 13-22 maja rodzice będą zobowiązani do potwierdzenia woli przyjęcia kandydata, a 27 maja upubliczniona zostanie lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klas pierwszych podstawówki. Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa.

Kamil Lech

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments