Poczta masowo atakuje niepłacących abonament RTV!

Posiadacze telewizorów, którzy nie opłacają abonamentu mogą wkrótce dołączyć do grona ściganych przez Pocztę Polską osób. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Ci, którzy przestali płacić abonament, dostają teraz wezwania do zapłaty zaległości nawet do 5 lat wstecz, czyli kwoty 1585 złotych.

Jeszcze dwa tygodnie temu informowaliśmy, że do urzędów skarbowych na terenie Podkarpacia wpłynęło ponad 5 tysięcy tytułów wykonawczych dotyczących zaległości z tytułu abonamentu RTV. Poczta Polska jednak dopiero zaczęła się rozkręcać, bo ta liczba w krótkim czasie drastycznie wzrosła!

Płacenie abonamentu RTV nakazuje nam ustawa, jednak wielu obywateli nigdy się tym nie przejmowało lub przestało po słowach premiera Donalda Tuska (54 l.), który nawoływał do niepłacenia i likwidacji abonamentu RTV, nazywając go wprost „haraczem ściąganym z ludzi”. Niestety, do tych osób, które posłuchały szefa rządu, może już niedługo zawitać komornik!

– W ostatnim czasie do urzędów skarbowych podległych Izbie Skarbowej w Rzeszowie wpłynęło sporo tytułów wykonawczych wystawionych przez Pocztę Polską z wnioskiem o wyegzekwowanie zaległego abonamentu radiowo-telewizyjnego – poinformowała nas Małgorzata Jopek, rzecznik prasowy Izby Skarbowej. – Łącznie do wszystkich urzędów skarbowych na Podkarpaciu wpłynęło do tej pory ok. 37.238 tytułów wykonawczych.

Nie chcemy nikogo straszyć, ale ta liczba stale rośnie. W kilka dni może przekroczyć 40 tysięcy!

– Poborcy skarbowi z urzędów skarbowych, do których wpływają takie tytuły, mogą w celu wyegzekwowania należności z nich wynikających, zająć np. środki na koncie bankowym dłużnika, jego wynagrodzenie za pracę czy emeryturę, a także należny zwrot podatku – mówi Jopek. – Możliwa jest również egzekucja z ruchomości lub nieruchomości.

Osoby zadłużone mogą wysyłać wnioski o rozłożenie na raty lub umorzenie zaległego abonamentu. Należy jednak pamiętać, by adresować je do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na adres: Skwer Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa.

Blanka Szlachcińska

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jerzyMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariusz
Gość
Mariusz

Panie Premierze płacić czy nie?

jerzy
Gość
jerzy

Panie Premierze ile Pan uzbiera z 70- letnich emerytow ktorzy nie dostali od poczty numeru i konta na ktore sie placi abonament .Chac pobierac podatki nalezy podac komu ile i gdzie trzeba placic , ale najlepiej wyslac komornikow . Prosze o numer konta na ktore mam wyslac Panu Premierowi datek moze na zegarek lepszy niz posiada kolega Nowak

Bez wyrazow szacunku
jerzy