Poczta masowo atakuje niepłacących abonamentu RTV!

Posiadacze telewizorów, którzy nie opłacają abonamentu, mogą wkrótce dołączyć do grona ściganych przez Pocztę Polską osób. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Ponad 5 tysięcy tytułów wykonawczych wpłynęło do urzędów skarbowych.

Płacenie abonamentu RTV nakazuje nam ustawa, jednak wielu obywateli nigdy się tym nie przejmowało lub przestało po słowach premiera Donalda Tuska (54 l.), który nawoływał do niepłacenia i likwidacji abonamentu RTV, nazywając go wprost „haraczem ściąganym z ludzi”. Niestety, do tych osób, które posłuchały szefa rządu, może już niedługo zawitać komornik!

Ci, którzy przestali płacić abonament, dostają teraz wezwania do zapłaty zaległości nawet do 5 lat wstecz, czyli kwoty 1585 złotych.

Jeżeli zaległy abonament nie zostanie uregulowany, Poczta Polska wystawia tytuły wykonawcze. Do urzędów skarbowych na terenie Podkarpacia wpłynęło ich ponad 5 tysięcy!

Z danych, które przysłała nam Małgorzata Jopek, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Rzeszowie wynika, że do Urzędu Skarbowego w Dębicy wpłynęło 665 tytułów wykonawczych. Skarbówka w Brzozowie dostała ich 560. Więcej wpłynęło do urzędu w Sanoku – 1294. Jednak rekordy pobijane są w urzędach skarbowych w Jaśle i Krośnie, gdzie wpłynęło odpowiednio 1808 i 2128 tytułów wykonawczych wystawionych przez Pocztę Polską na abonament RTV. Choć są to wpływy nie tylko z lat 2012-2013, ale też wcześniejszych, ich ilość przeraża, zwłaszcza że i do innych urzędów przychodzą pisma. Jednak są to o wiele mniejsze ilości.

– Do Pierwszego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie, Drugiego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie oraz Podkarpackiego Urzędu Skarbowego w 2012r. oraz w roku bieżącym nie wpłynął żaden tytuł wykonawczy wystawiony przez Pocztę Polską na abonament RTV – informuje Małgorzata Jopek.

To jednak nie oznacza, że mieszkańcy Rzeszowa mogą się czuć bezpiecznie, bo poczta każdego niepłacącego dopadnie prędzej czy później.

Blanka Szlachcińska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o