Pod dyktando Gorzowa i Gliwic

Finał tegorocznego Coca-Cola Cup odbył się krakowskim rynku. Fot. Organizator
Finał tegorocznego Coca-Cola Cup odbył się krakowskim rynku. Fot. Organizator

COCA-COLA CUP. 5. miejsce Gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli i 15. pozycja Gimnazjum w Pysznicy podczas finałowego turnieju.

Dziewczęta z Gimnazjum Sportowego nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim i chłopcy z Gimnazjum Sportowego w Gliwicach zwycięzcami tegorocznej edycji turnieju Coca-Cola Cup. Jej finał odbył się na krakowskim Rynku.

W finałowym turnieju udział wzięły dwie podkarpackie drużyny, wyłonione wcześniej poprzez wojewódzkie rozgrywki. Wśród chłopców Gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli swoje występy zakończyło na 6. miejscu, przegrywając bój o 5. lokatę z GMS nr 3 w Poznaniui 1-4. Wśród dziewcząt gimnazjum w Pysznicy zajęło 15. miejsce. W ostatnim mecz o tę właśnie lokatę pokonało ono Gimnazjum Publiczne Luzino 2-1.

Jubileuszowa, piętnasta edycja turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup zakończyła się spektakularnym finałem, rozegranym na krakowskim Rynku Głównym. Spośród blisko 3.500 drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju 32 najlepsze walczyły o tytuł mistrzowski na specjalnie na tę okazję zbudowanym boisku z naturalną trawą. Ich zmagania obserwowali zgromadzeni na trybunach i wokół boiska kibice, wśród których nie zabrakło ambasadorów turnieju Anny Dereszowskiej i Roberta Lewandowskiego, a także mistrza olimpijskiego i ambasadora Powerade, Roberta Korzeniowskiego.

Zacięte i wyrównane mecze
Wszystkie finałowe spotkania były bardzo zacięte i wyrównane. Kibice zobaczyli wiele emocjonujących meczów, pięknych goli, efektownych parad bramkarskich i łez radości. W kategorii dziewcząt w meczu o trzecie miejsce zawodniczki z Daleszyc pokonały rywalki ze Szczecina zaledwie 1:0. Na najwyższy stopniu podium stanęły dziewczęta z Gimnazjum Sportowego nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim, które w finałowym spotkaniu rozgromiły aż 4:1 rywalki z Gimnazjum nr 48 w Warszawie. Triumfatorki miały w swoim składzie najlepszą bramkarkę turnieju – Joannę Rozmiarek, natomiast najlepszą strzelczynią została zawodniczka zdobywczyń trzeciego miejsca Ewa Cieśla. W kategorii chłopców do wyłonienia brązowych medalistów potrzebna była dogrywka. Ostatecznie wygrała drużyna Zespołu Szkół nr 1 w Redzie, pokonując 4:3 Gimnazjum Sportowe nr 57 w Bydgoszczy. W finale najlepsi okazali się reprezentanci Gimnazjum Sportowego w Gliwicach, którzy po niezwykle wyrównanej walce pokonali Publiczne Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej 2:1, strzelając decydującego gola w ostatnich sekundach meczu. Za najlepszego bramkarza uznano golkipera srebrnych medalistów – Patryka Bieleckiego, natomiast najwięcej goli w turnieju strzelił reprezentant zwycięskiej drużyny Patryk Dziczek. Nagrodą główną dla najlepszych drużyn
w kategorii dziewcząt i chłopców jest wyjazd na obóz treningowy do jednego z najlepszych klubów piłkarskich w Europie, Juventusu Turyn. – Zaskoczył mnie wysoki poziom sportowy meczów – przyznał Robert Lewandowski, który sam dwukrotnie występował w Coca-Cola Cup. – Jestem przekonany,że wielu spośród grających dziś w Krakowie zawodników, pójdzie w moje ślady. Wszystkim życzę powodzenia i mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się na boisku.

Coca-Cola2
Gośćmi finału Coca-Coca Cup był m.in. piłkarz Robert Lewandowski (w środku) i aktora Anna Dereszowska.

Święto dla wszystkich
Ale finał Coca-Cola Cup 2013 to prawdziwe święto sportu dla wszystkich, nie tylko zawodników i ich kibiców. W Strefie Aktywnego Życia na wszystkich odwiedzających czekało wiele atrakcji – od spotkania z najlepszym polskim piłkarzem i ambasadorem Coca-Cola Cup, Robertem Lewandowskim, po liczne konkursy o charakterze sportowo – edukacyjnym i turniej w piłkarzyki. Każdy mógł sprawdzić się w prostych konkurencjach sportowych, np. jeździe na rowerku stacjonarnym, skakaniu na skakance czy utrzymaniu się na równoważni. Dodatkowo można było nauczyć się zagrań piłkarskich, prezentowanych przez Roberta Lewandowskiego, porozmawiać z ekspertami Polskiego Towarzystwa Dietetycznego, zagrać w siatko-nogę, sprawdzić jak spalić kalorie pochodzące z ulubionych przysmaków czy skorzystać ze specjalnej maszyny, która zamienia wykonaną aktywność fizyczną w energię, jednocześnie ładując telefon komórkowy. W Strefie Powerade eksperci Centralnego Ośrodka Sportu i mistrz olimpijski Robert Korzeniowski opowiadali o prawidłowym nawodnieniu organizmu. – Cieszymy się, że główne hasło tegorocznej edycji turnieju „Bądź aktywny, dołącz do gry” spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem Polaków. Ogromne zainteresowanie Strefą Aktywnego Życia, którą podczas wszystkich finałów wojewódzkich odwiedziło niemal 10 tysięcy osób, a w samym Krakowie blisko 40 tysięcy, świadczy o tym, że ludzie chcą się ruszać i aktywnie spędzać czas. Na pewno będziemy kontynuować takie działania podczas kolejnych edycji Coca-Cola Cup – podkreśla Tomir Kaczmarek, Dyrektor Marketingu Coca-Cola Poland Services

Opr. mj

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o