Pod dyktando gospodarzy

Drużyna TKF ITS Rakszawa zwyciężyła w 30. Turnieju Piłki Siatkowej o Memoriał im. Józefa Gondeli. Fot. Materiały prasowe

SIATKÓWKA. Zwycięstwem TKF ITS Rakszawa zakończył się jubileuszowy, 30. Turniej Piłki Siatkowej o Memoriał im. Józefa Gondeli zorganizowany wspólnie przez Zespół Szkół Tekstylno – Gospodarczych w Rakszawie i Klub Sportowy Towarzystwo Kultury Fizycznej w Rakszawie.

Gościem specjalnym był m.in. Jan Such, w przeszłości zawodnik i trener Resovii

Tegoroczna impreza odbyła się w hali sportowej ZSTG w Rakszawie w dniach 26 lutego -1 marca i cieszyła się sporym zainteresowaniem miłośników piłki siatkowej z całego regionu. W wydarzeniach sportowych, którym towarzyszyło muzeum siatkarskie „Volley Bajka”, przedstawiające historię polskiej siatkówki, wzięły udział szkoły podstawowe, szkoły średnie oraz drużyny w kategorii „open”. Zwycięzcą kategorii open mężczyzn został zespół gospodarzy, zaś tuż za jego plecami uplasował się KS CKFiS Bełżyce. Na kolejnych miejscach sklasyfikowani zostali: SPS Pruchnik, AZS UR Rzeszów i AKS Resovia. Trzydziesta Jubileuszowa edycja tego prestiżowego już Memoriału na Podkarpaciu przez kilka dni wypełniła emocjami zgromadzonych w hali ZSTG w Rakszawie sympatyków piłki siatkowej. W pięciodniowych rozgrywkach wzięło udział z ok. 250 zawodników i zawodniczek, a na trybunach oklaskiwało ich setki kibiców siatkówki. Wójt Rakszawy, Jacek Szubart który sprawował nad turniejem honorowy patronat, przy okazji sportowych zmagań, zachęcał dzieci i młodzież do uprawiania siatkówki po to, aby kiedyś mogli oni zająć miejsce zawodniczek i zawodników, rywalizujących w turnieju. Życzył też zawodnikom sukcesów, a także w przyszłości udziału w grach o najwyższą stawkę. Zauważył również, że Rakszawa kolejny raz udowadnia, że jest ważnym miejscem na siatkarskiej mapie Podkarpacia – informują organizatorzy siatkarskiego święta w Rakszawie.

mj

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o