Pod Jasną Górę po punkt(y)

Jason Crump (z lewej) i Grigorij Laguta spotkają się już w 3. gonitwie niedzielnego meczu w Częstochowie. Fot. Wit Hadło

ENEA EKSTRALIGA. PGE Marma będzie bronić w Częstochowie 11-punktowej zaliczki z pierwszego meczu w Rzeszowie.

Po dwóch derbowych porażkach z Azotami Tauron Tarnów, żużlowcy PGE Marmy Rzeszów jadą w niedzielę do Częstochowy przełamać złą passę . Po ostatnich niepowodzeniach trener rzeszowian, Dariusz Śledź, zdecydował się na zmiany w poszczególnych parach swojego zespołu.

Zmiany nastąpiły na pozycjach tzw. prowadzących parę. Słabo spisującego się w ostatnich tygodniach Jasona Crumpa zastąpił Grzegorz Walasek, który będzie startował razem z juniorem. Crump za partnera z pary będzie miał Joonasa Kylmaekorpiego, z kolei startujący dotąd z Finem Rafał Okoniewski będzie jeździł w parze z Maciejem Kuciapą.

Większe pole manewru
– Zmiany te są podyktowane tym, że będziemy mieli większe pole manewru w stosowaniu ewentualnych zmian taktycznych. Dla nas to mecz ostatniej szansy. Jeśli chcemy nadal liczyć się w walce o pierwszą czwórkę, musimy w Częstochowie wygrać – analizuje sytuację kierownik PGE Marmy, Tomasz Welc. Planem minimum na niedzielny mecz jest obrona punktu bonusowego. Dzień przed meczem w Częstochowie Grzegorz Walasek i Joonas Kylmaekorpi będą walczyć w półfinałach eliminacji do Grand Prix 2013. Walasek wystartuje w Vojens (rezerwowym będzie Timo Lahti), Fina czeka z kolei start w czeskim Divisovie.

Debiut Szombierskiego?
W ekipie “Lwów” tym razem zabrakło miejsca dla Mirosława Jablońskiego, którego zastąpi Rafał Szombierski. Będzie to dla niego ligowy debiut w obecnym sezonie Enea Ekstraligi. Częstochowianie najwięcej obiecują sobie po startach Grigorija Laguta, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem “Lwów”  na swoim torze (średnia biegowa 2,235), a z dobrej strony pokazał się już pierwszym meczu na torze przy ul. Hetmańskiej (14 pkt w 6 wyścigach). – Szkoda mimo wszystko tak wysokiej porażki, bowiem bardzo długo dzielnie stawialiśmy opór rzeszowianom. Myślę, że w rewanżu nie jesteśmy bez szans i stać nas na odrobienie 11-punktowej straty i zdobycie 3 punkty – przekonuje lider Włókniarza, Grigorij Laguta.

W innych meczach: Betard Sparta Wrocław – Stelmet Falubaz Zielona Góra, Lotos Wybrzeże Gdańsk – Azoty Tauron Tarnów, Unibax Toruń – Unia Leszno, Caelum Stal Gorzów – Polonia Bydgoszcz.

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments