Pod koniec roku gotowy będzie nowy most

Most na drodze powiatowej między Zarzeczem a Siedliskami został rozebrany i w jego miejscu powstanie nowy. Fot. Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie
Most na drodze powiatowej między Zarzeczem a Siedliskami został rozebrany i w jego miejscu powstanie nowy. Fot. Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie

SIEDLISKA, ZARZECZE. Mieszkańcy w przyszłym tygodniu będą mogli bezpiecznie przechodzić na drugą stronę Wisłoka.

Na drodze powiatowej między Zarzeczem a Siedliskami wyburzono stary most i w jego miejscu powstanie nowy. Ma być gotowy pod koniec roku. Mieszkańcy narzekają, że w związku z inwestycją zostali pozbawieni możliwości przejścia na drugą stronę rzeki Wisłok. Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie buduje jednak kładkę, po której będą chodzić m.in. do przychodni w Babicy.

Dotychczasowy most między Zarzeczem a Siedliskami był w fatalnym stanie technicznym. Skorodowane dźwigary groziły jego zawaleniem. Ograniczono nośność przeprawy do 3,5 tony i nie mogły nią jeździć ciężarówki. Konstrukcja mostu została rozebrana i mieszkańcy nie mogą tamtędy ani przejechać, ani przejść. Muszą nadkładać drogi od 5 do 6 km, żeby dojechać do przychodni w Babicy lub gdy chcą dostać się do rodziny w tej miejscowości.

– Obok wyburzonego mostu zaczęliśmy budować bezpieczną drewnianą kładkę z poręczami, po której będzie można przejść na drugą stronę Wisłoka – poinformował nas Arkadiusz Olko, kierownik służb liniowych w Zarządzie Dróg Powiatowych w Rzeszowie. – Do tej pory wykonaliśmy 40 procent kładki i za tydzień, najpóźniej za dziesięć dni, będzie gotowa.

Nowy most będzie miał 75 metrów długości i 40 ton nośności. Przy jego wjeździe poprawiona zostanie nawierzchnia drogi i wybudowany chodnik. Nowa przeprawa będzie miała konstrukcję stalowo-żelbetową. Koszt budowy mostu to 9 mln 871 tys. zł. Środki na inwestycje pochodzą z budżetu powiatu i z rezerwy budżetu państwa.

Mariusz Andres

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pit Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pit
Gość
Pit

Przychodni w Babicy???? Chyba w Siedliskach lub Lubeni.