POD NASZYM PATRONATEM: “Piosenka, Europa i… ślub”

W najbliższy czwartek w gmachu rzeszowskiej Siemaszki odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia jako pierwsza w Polsce powita polską prezydencję w UE.

Już jutro, w czwartek 30 czerwca o godz. 22.30 w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie jego aktorzy wraz z mieszkańcami miasta powitają objęcie przez Polskę jej przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Zrobią to muzyczne – spektaklem “Piosenka, Europa i… ślub”.

Premiera widowiska została przygotowana specjalnie na tę okazję. To symboliczna historia nocy przedślubnej spędzonej w niezwykłej bibliotece. Bohaterowie – Narzeczona z Polski i Narzeczony z Belgii udadzą się w wyimaginowaną podróż muzyczną. Będą odwiedzać unijne kraje w poszukiwaniu piosenki, bez której nie mogą odbyć się ich zaślubiny. Zabrzmią więc znane i lubiane pieśni, arie z oper, operetek i musicali oraz dawne i współczesne piosenki, które powstały w różnych krajach Europy i są z nimi nieodłącznie kojarzone.

Nie zbraknie także muzyki europejskich Żydów czy Romów. O północy natomiast wszyscy goście wraz z artystami na cześć naszej prezydencji wzniosą toast symboliczną lampką szampana.

kap

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments