POD NASZYM PATRONATEM: „Euro 2012 – zagrożenia dla dzieci i młodzieży”

– Wielka impreza masowa, napływ turystów i kibiców z kraju i z zagranicy, atmosfera wielkiej zabawy potencjalnie zwiększa też ryzyko narażenia dzieci i młodzieży na kontakt z zachowaniami patologicznymi oraz sprzyja zachowaniom ksenofobicznym, kryminogennym, czy agresywnym - mówiła Anita Kafel, dyr. Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzozowie. Fot. Dariusz Supel

BRZOZÓW. 16 kwietnia w sali narad Starostwa Powiatowego Brzozowie odbyła się konferencja adresowana do dyrektorów szkół, nauczycieli, pedagogów i młodzieży „Euro 2012 – zagrożenia dla dzieci i młodzieży”. Konferencji towarzyszyło motto: „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”  (Janusz Korczak).

Konferencję została zorganizowana przez dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzozowie Anitę Kafel oraz pedagoga tejże poradni Krystynę Przyczynek. – Euro 2012 to wydarzenie nie tylko sportowe. Wielka impreza masowa, napływ turystów i kibiców z kraju i z zagranicy, atmosfera wielkiej zabawy potencjalnie zwiększa też ryzyko narażenia dzieci i młodzieży na kontakt z zachowaniami patologicznymi oraz sprzyja zachowaniom ksenofobicznym, kryminogennym, czy agresywnym – podkreślała Anita Kafel.

Lucyna Piątek – kierownik Referatu Dozoru Urzędu Celnego w Krośnie i Robert Gierlicki – kierownik Referatu Grupy Mobilnej w Przemyślu przestrzegali przed kupnem alkoholu, leków psychotropowych, środków „odchudzających”, sterydów anabolicznych nieznanego pochodzenia, tytoniu bez akcyzy oraz dopalaczy. Z kolei mł. insp. Anna Karnaś z KPP w Brzozowie zwróciła uwagę młodzieży, jak wielkim niebezpieczeństwem jest korzystanie z autostopu, czy zawieranie znajomości z nieznajomymi np. przez Internet. Podkreśliła: „Trzeba myśleć, co się robi, aby nie paść ofiarą przestępstwa”.
- Dużym imprezom, w tym i sportowym, towarzyszy wzrost zainteresowania seksturystyką. Jej ofiarami są często nieletni. Za tym faktem idzie zagrożenie HIV  i AIDS -mówił Tadeusz Pióro, dyr. Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej  w Brzozowie.

wz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.