POD NASZYM PATRONATEM: Chór Alexandrowa

RZESZÓW. Jedyny, prawdziwy, oryginalny chór-balet-orkiestra zawita 5 października do stolicy Podkarpacia dając niezapomniany koncert o godz. 19 na hali Podpromie.

Chór Alexandrowa to najlepsza grupa artystyczna Rosji. Jego nazwa wiąże się z założycielem i pierwszym dyrektorem Chóru Aleksandrem Aleksadrowem, profesorem moskiewskiego konserwatorium.

Pierwszy występ zespołu odbył się 12 października 1928 roku. W skład grupy wchodziło wówczas 12 artystów. W połowie lat 30- tych grupa rozrosła się do obecnego stanu. Następcą, który znakomicie rozwijał zespół został syn Aleksandrowa, Borys. Podtrzymał najlepsze tradycje zespołu dopracowując do perfekcji niesamowite możliwości Chóru, Orkiestry i Baletu. Chór Alexandrowa został doceniony i zauważony nie tylko przez władze ówczesnego ZSRR.

Zdobywa nadal najważniejsze wyróżnienia i nagrody na międzynarodowych festiwalach. Alexandrowcy koncertowali już na tournee po wszystkich krajach świata. Uważani są za najlepszy i największy męski, wojskowy chór.

Połączenie czystości brzmienia i emocjonalności muzyki rosyjskiej, wojskowej na długo pozostaje w pamięci widzów a różnorodność brzmienia nie ma sobie równych. Ich przedstawienia oglądali najwięksi tego świata – zaczynając od Watykanu (koncert dla Jana Pawła II w Sali Św. Piotra w 2004 roku) a kończąc na rodzinach królewskich.

Podczas koncertów w Polsce widzowie będą mieli okazję usłyszeć żołnierskie marsze, pieśni ludowe, sakralne, operowe, ale również znane polskie utwory.

Więcej informacji pod nr tel. 506-751-777 oraz na stronie www.chor-alexsandrowa.pl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments