POD NASZYM PATRONATEM: Dni Kolbuszowej to wiele ciekawych imprez

Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Niezliczone atrakcje, niekonwencjonalne inicjatywy i świetna zabawa.

Przed nami długi weekend. Jeśli chcemy spędzić na wesoło, niekonwencjonalnie i w rytm interesujących brzmień muzycznych, to koniecznie powinniśmy przyjechać do miasta nad Nilem, gdzie od jutra aż do niedzieli świętować się będą Dni Kolbuszowej.

W czwartek (3 bm.) imprezy odbędą się ul. Mickiewicza. Dlaczego akurat tam? – To pierwsza zrewitalizowana ulica Rynku – wyjaśnia Wiesław Sitko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. – My chcemy ją teraz wzbogacić o rewitalizację kulturalną. Tak, aby ona żyła. Bo ulica to nie tylko bruk, lampy, czy chodniki, ale również żyjący tam ludzie.

Dziś w Kolbuszowej „Biesiada u Pana Tadeusza”

Imprezy, które odbędą się pod hasłem „Biesiada u Adama z Panem Tadeuszem”, to przede wszystkim ciekawe konkursy i dużo dobrej zabawy. Będzie też jarmark rzemiosła i rękodzieła artystycznego, a panie z kół gospodyń wiejskich przypomną jak kiedyś parzono kawę, robiono bigos, czy pieczono ciasta. Podobnie, jak w „Panu Tadeuszu”, wystąpią także hejnaliści myśliwscy, a repertuar patriotycznym zaprezentuje chór „Barwy Jesieni”.

Następnie zagra i zaśpiewa słynna kapela Władysława Pogody. W międzyczasie odbędzie bieg uliczny. Atrakcją dnia będzie próba bicia rekordu Kolbuszowej w… liczbie jednocześnie tańczących par w rytm Poloneza. – Dla każdej pani mamy czekoladę, a dla trzech najatrakcyjniejszych i najlepiej tańczących par przygotowaliśmy nagrody pieniężne. Niewykluczone więc, że może paść nawet rekord Guinessa – prognozuje Wiesław Sitko.

O godz. 19, jak na weselu Zosi i Tadeusza, zagrają kapele weselne. – Jeżeli ktoś chce na żywo posłuchać tego typu muzyki na żywo i ewentualnie wynająć którąś z kapel na wesele, czy inną imprezę rodzinną, to powinien w czwartek przyjść na ul. Mickiewicza – radzi dyrektor MDK. Pierwszy dzień imienin miasta zakończy się o godz. 23.
O piątkowych, sobotnich i niedzielnych imprezach w ramach Dni Kolbuszowej będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.

Paweł Galek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.