POD NASZYM PATRONATEM: Festiwal DE-NOVO „SZTUKATAK” Dynów 2011

Spektakl "Guzik" odbędzie się w sobotę o godz. 12.30

DYNÓW. Trwa Festiwal DE-NOVO „SZTUKATAK” Dynów 2011. W Dynowie goszczą artyści z różnych regionów Polski i świata (USA, Czechy, Słowacja, Hiszpania) reprezentujący rozmaite dziedziny sztuki, a także studenci kilku szkół artystycznych.

Prowadzą oni warsztaty plastyczne, teatralne. W ramach festiwalu odbędą się także przedstawienia, koncerty i wystawy. Wszystko to odbywać się będzie na terenie stacji kolejki wąskotorowej w Dynowie.

Program
SOBOTA, 16 LIPCA
godz. 12.30 – 13.30 – spektakl “Guzik” na stacji kolejki wąskotorowej. Spektakl Natalii Zduń i Pauliny Czarneckiej  studentów Akademii Teatralnej, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku: “Guzik” na podstawie powieści Koralina Neila Daimana
godz. 14 – 15 – spektakl autorski “W kółko”.
godz. 16 – 18.30 – akcja “Utrwalacz z gęsią skórką” na stacji kolejki wąskotorowej w Dynowie. Utrwalacz to performance fotograficzny realizowany przez kolektyw “gęsia skórka” w trakcie trwania festiwalu De-Novo “SztukAtak”. Przez dwa dni trwania akcji 15 – 16 lipca można przyjść do studia pod chmurką i zrobić zdjęcie.
SOBOTA – NIEDZIELA, 16 – 17 LIPCA
godz. 12.30 – 15 – Warsztaty “Pogórze Ekspress” w Ośrodku Turystycznym “Błękitny San”, których pokazane zostanie jak przy użyciu skrawków materiału, kartek papieru, wełny, sznurków można tworzyć światy, w których wszystko jest możliwe.
SOBOTA – NIEDZIELA, 23 -24 LIPCA
godz. 12.30 – 15 – warsztaty cyrkowe, Prowadzenie: Jacek Timingeriu , Kasia Kapela
NIEDZIELA, 24 LIPCA
19 – pokaz studenckich etiud filmowych

“Guzik” to pouczająca, zabawna, a chwilami nawet przerażająca historia. Postaci z guzikami zamiast oczu i szwami na całym ciele, wszechobecne igły i nożyczki tworzą klimat makabrycznej groteski, która zapewne rozbawi nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Koralina to mała, niesforna dziewczynka, która zawsze musi postawić na swoim. Uważa, że cały świat powinien kręcić się wokół niej. Pewnego dnia zezłoszczona na swoich rodziców ucieka z domu. Trafia do świata wykreowanego przez Panią Marię i Panią Alicję. Zwariowane sąsiadki mają bzika na punkcie guzików, igieł i tworzenia wykręconych, dziwnych postaci. Niczego nie świadoma Koralina, oprócz wielu stworów spotyka w tym guzikowym świecie Drugą Matkę i Drugiego Ojca, którzy pozwalają jej na rzeczy których nie mogła robić w domu. Ale czy to wystarczy Koralinie, aby zadomowić się w nowym miejscu? Czy za tym wszystkim nie kryje się żaden podstęp i czy zwariowanym sąsiadkom uda się nakłonić Koralinę do powrotu?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments