POD NASZYM PATRONATEM. Gry komputerowe na lekcjach ekonomii

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Konferencja rozpoczęła cykl szkoleń specjalistycznych przygotowanych dla nauczycieli i dyrektorów.

Około 120 nauczycieli z podkarpackich szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyło we wtorek w Centrum Edukacji Międzynarodowej w bezpłatnej konferencji dotyczącej wykorzystania komputerów i innych innowacyjnych rozwiązań technicznych w nauczaniu przedmiotów nieinformatycznych. Spotkanie zorganizowała Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Pedagodzy biorący udział w spotkaniu dowiedzieli się m.in. jak wykorzystać nowoczesne narzędzia do prezentacji swoich osiągnięć i utworzenia swojego “e-portfolio, czym jest “e-dziennik i w czym może być pomocny dla nauczycieli i dla rodziców oraz jak wykorzystać Internet do przygotowania materiałów dydaktycznych.

Interesującym narzędziem dydaktycznym, które dzięki WSIiZ wchodzi do szkół są gry symulacyjne – Uczniowie na lekcji z ekonomii wcielają się w członków zarządu przedsiębiorstwa produkującego rowery. Uczą się podejmować decyzje strategiczne dla firmy – wyjaśnia Wojciech Pitura z WSIiZ. Gra została wprowadzana do szkół w ramach projektu unijnego “Przedsiębiorcza szkoła”, który uczelnia realizuje w placówkach ponadgimnazjalnych z Podkarpacia i Małopolski. W tym roku szkolnym w projekcie uczestniczy 10 szkół.
ksz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments