POD NASZYM PATRONATEM: Jubileuszowa gala już za tydzień

Podczas IX Gali tytułem Trenera Roku został wyróżniony szkoleniowiec Stali, Andrzej Szymański. Fot. Wit Hadło

PIŁKA NOŻNA. PLEBISCYT. Kto najlepszym Piłkarzem, Trenerem i Drużyną minionego roku wiadomo będzie już w przyszły piątek.

W piątek, 17 lutego poznamy najlepszego Piłkarza, Trenera i Drużynę Roku 2011 na Podkarpaciu. Wręczenie pamiątkowych statuetek w tej oraz innych kategoriach odbędzie się na uroczystej X Gali Piłkarskiej, która jak przed rokiem gościć będzie w hotelu Nowy Dwór w Świlczy.

– To pierwszy jubileusz naszej Gali i staramy się ją przygotować w sposób wyjątkowy. To w końcu święto podkarpackiej piłki, a przede wszystkim rzeszy ludzi, które dla jej dobra poświęcają swój wolny czas, a często też i własne pieniądze. Chcielibyśmy ich wszystkich uhonorować, ale to nie możliwe bo nie mamy takich możliwości. W tym roku będziemy gościć 170 osób, które mam nadzieję, będą znakomicie się bawić – powiedział Kazimierz Greń, prezes Podkarpackiego ZPN.

Na tegorocznej gali rozdaną nagrody w sumie sześciu kategoriach. Kapituła nagrody Podkarpacka Nike, przyznała wyróżnienia Piłkarzowi Roku, Trenerowi Roku, Drużynie Roku, Odkryciu Roku, Młodzieżowcowi Roku i Trenerowi Wychowawcy Młodzieży. – W tym roku kapituła miała spory orzech do zgryzienia. W kilku kategoriach głosował czasami jeden głos. Trochę zabrakło nam sukcesów przedstawicieli II ligi, ale cóż może one przyjdą w tym roku. Kto wygrał tradycyjnie dowiemy się podczas gali – dodał nasz rozmówca.

Oprócz części oficjalnej organizatorzy zaplanowali bogaty program artystyczny. – Zaproponujemy naszym gościom, szeroki wachlarz rozrywek. Przy okazji wraz Mieczysławem Golbą, prezesem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu, przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję naszą autorską płytę z własnymi kompozycjami, którą zaprezentujemy przybyłym gościom. Mamy nadzieję, że się im spodoba – zakończył prezes Greń.

NOMINOWANI

Młodzieżowiec roku: Radosław Stanisz, Michał Ogrodnik, Paweł Bażant, Kamil Jakubowski, Patryk Fryc
Trener wychowawca: Karol Wołoszyn, Małgorzata Bolko, Grzegorz Raus, Grzegorz Cyboroń, Łukasz Kościelski
Odkrycie roku: Tomasz Barycza, Kamil Chmielowiec, Michał Lisańczuk, Bartosz Jaroch, Patryk Broda
Trener roku: Adam Mażysz, Marcin Wołowiec, Daniel Kijak, Wiesław Gołda, Marek Strawa
Drużyna: Strumyk Malawa, Limblach Zaczernie, Siarka Tarnobrzeg, Karpaty Krosno, Kantor Turbia
Zawodnik: Piotr Hajduk, Michał Bogacz, Tomasz Wietecha, Wojciech Białek, Wojciech Brudek.

W kolejnych wydaniach Super Nowości będziemy przedstawiać bliżej sylwetki nominowanych w poszczególnych kategoriach.

Piotr Pezdan

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kasia
kasia
9 lat temu

No to nominacja do odkrycia roku B. Jarocha się udała – Bartek dostał powołanie na konsultacje do U17