POD NASZYM PATRONATEM: Kibic nie musi być kojarzony z chuligaństwem

Podczas turnieju, na specjalnej aukcji na rzecz Dominika, będzie można wylicytować sportowe gadżety takie jak oryginalna koszulka Liverpool FC

Z Radosławem Chmielem i Marcinem Mazurem, organizatorami III Ogólnopolskiego Turnieju Kibiców Drużyn Zagranicznych „Zagrajmy dla Dominika” rozmawia Aneta Jamroży.

2-3 lipca odbędzie się III turniej Kibiców Drużyn Zagranicznych. Czy poprzednie dwa to także Wasza inicjatywa?
- Nie. Wcześniejsze edycje odbywały się w Kalwarii Zebrzydowskiej. Z różnych względów zawieszono organizację kolejnych, stąd nasza inwencja w kontynuowaniu tej integrującej kibiców imprezy. Wszystko odbywa się oczywiście za zgodą i przy pomocy poprzednich organizatorów, choć po raz pierwszy jest to impreza charytatywna. Chcemy pokazać, że kibic piłkarski niekoniecznie musi być kojarzony tylko z burdami i chuligaństwem, ale też, a może przede wszystkim, z kulturalnym dopingiem i takimi świetnymi akcjami, jak ta.

Podczas imprezy będziecie zbierać pieniądze na rehabilitację chorego na rozszczep kręgosłupa 2,5-letniego Dominika…
- Tak Chłopczyk pojawi się na turnieju wraz z rodzicami. Za kilka lat Dominik być może dołączy do jednego z fan klubów mając miłe wspomnienia, a my będziemy mogli być dumni, że pomogliśmy malcowi w tych jakże trudnych dla niego i jego rodziców chwilach

Jakie drużyny zobaczymy na rzeszowskich Orlikach?
W turnieju zagra 10 drużyn: Real Madryt, Liverpool FC, Arsenal Londyn, AC Milan, Ajax Amsterdam, Chelsea Londyn, Valencia CF, Newcastle United, Bayern Monachium i Tottenham Hotspur. Ciekawostką jest rozpiętość wiekowa zawodników, wśród których są zarówno 16-latkowie, jak i osoby po 40.

Można będzie nie tylko pokibicować piłkarzom w koszulkach największych klubów ale i kupić często unikalne klubowe gadżety…
- Tak. Planujemy aukcję różnych pamiątek sportowych. Będzie wśród nich np. oryginalna koszulka Liverpool FC.

Co było największą trudnością przy organizacji tej imprezy?
- Problemem było za co go zorganizować. Jednak udało się zrobić to… jedynie dzięki wpisowemu na turniej każdego z uczestników. Dużą pomoc zapewnił nam pan Grzegorz Gross z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, który bezpłatnie udostępnił boiska na turniej. Teraz jesteśmy na etapie drukowania plakatów, choć wciąż staramy się uatrakcyjnić turniej. Staramy się m.in. o przyjazd i udział w turnieju Kevina Aistona, wielkiego fana Chelsea.

Jednak starania o gwiazdy były na większą skalę?
- Tak. Próbowaliśmy ściągnąć samego Jamiego Carraghera, zawodnika Liverpoolu. Wyraził on chęć pomocy, jednak terminowo okazało się to niemożliwe. Jednak za rok jest to całkiem prawdopodobne. Nie mógł także Jerzy Dudek. Dzięki fundacji Carraghera, który zapewnił nam rozgłos w klubie napiszą o naszym turnieju w klubowej gazetce Liverpool FC.

Więc za rok możemy spodziewać się imprezy z jeszcze większym rozmachem?
- Obecnie skupiamy się by maksymalnie uatrakcyjnić tegoroczną, jednak jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem za rok będzie o nas głośno.

III Ogólnopolski Turniej Kibiców Drużyn Zagranicznych „Zagrajmy dla Dominika” odbędzie się  2-3 lipca. Mecze z udziałem członków fanklubów najpopularniejszych europejskich drużyn będzie można śledzić na dwóch rzeszowskich Orlikach: przy ulicy Starzyńskiego 17 oraz ul Dąbrowskiego 82 przy IV LO. Przewidziany jest również mecz pokazowy Dziennikarze – Kapitanowie Drużyn Zagranicznych oraz plebiscyt na najlepiej dopingującą ekipę.

do “POD NASZYM PATRONATEM: Kibic nie musi być kojarzony z chuligaństwem”

 1. Robert

  Doskonale pasuje to do artykułu z tego samego dnia .”Kibole Resovii pobili ludzi przez…pomyłkę”

 2. Kurierq

  Nie ma farsy ^^
  A tak na poważnie to bardzo fajnie, że pan Radosław i Marcin postanowili kontynuować to impreze
  Pozdrawiam <3

 3. Kurierq

  Nie ma farsy ^^
  A tak na poważnie to bardzo fajnie, że Radosław i Marcin postanowili kontynuować to impreze ;)
  Pozdrawiam <3

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.