POD NASZYM PATRONATEM: Księga Raju

W sobotę i niedzielę o godz. 20:30 na terenie stacji kolejki wąskotoreowej w Dynowie wystawiony zostanie spektakl "Księga Raju".

DYNÓW. Premiera spektaklu plenerowego “Księga Raju” odbędzie się 6 i 7 sierpnia o godz. 20.30 na terenie stacji kolejki wąskotorowej. Spektakl zostanie wystawiony w ramach Festiwalu De-Novo „SztukAtak”.

„Księga Raju” Icyka Mangera to powieść, oparta na chasydzkiej legendzie, według której zanim człowiek przyjdzie na świat jest aniołkiem w raju. A tuż przed urodzeniem aniołek dostaje prztyczka w nos, aby zapomnieć o tym innym świecie i urodzić się bez obrazu utraconego raju.
Icyk Manger stwarza postać aniołka Szmula Aby, który sprytem unika prztyczka w nos i przychodząc na świat dokładnie pamięta, jak wyglądał świat wieczny i co tam się wydarzyło. Rajskie opowieści aniołka są nasiąknięte chasydzką filozofią i humorem.

Spektakl nasz nie będzie tylko odtworzeniem historii Szmula Aby. Tak jak dla Icyka Mangera rajskie opowieści są tylko pretekstem do pokazania ziemskiego świata ze wszystkimi jego wadami, namiętnościami, stereotypami tak chciałabym, aby Księga Raju stała się dla nas punktem wyjścia do stworzenia spektaklu, w którym spróbujemy poniekąd uchwycić kondycje duchową współczesnego człowieka.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.