POD NASZYM PATRONATEM: Kup autograf Fabiańskiego – pomożesz Dominikowi

Turniej ma propagować zdrowe kibicowanie i pomóc Dominikowi urodzonemu z rozszczepieniem kręgosłupa.

RZESZÓW. Najbliższy weekend w stolicy Podkarpacia upłynie pod znakiem ogólnopolskich rozgrywek piłkarskich połączonych z aukcją charytatywną dla chorego chłopca.

Można będzie nie tylko pokibicować zawodnikom w koszulkach największych klubów ale i wylicytować często unikalne klubowe gadżety, takie jak np. oryginalna koszulka Liverpool FC czy autograf Łukasza Fabiańskiego.

Real Madryt, Liverpool FC i AC Milan, to tylko 3 z 10 drużyn, które zagrają w dniach 2-3 lipca na rzeszowskich Orlikach przy ulicy Starzyńskiego 17 oraz ul Dąbrowskiego 82. Piłkarskich koszulek nie założą jednak światowe gwiazdy futbolu, a ich najwierniejsi kibice z całej Polski. Wszystko w ramach III Ogólnopolskiego Turnieju Kibiców Drużyn Zagranicznych „Zagrajmy dla Dominika”. – Wcześniejsze edycje odbywały się w Kalwarii Zebrzydowskiej. Z różnych względów zawieszono organizację kolejnych, stąd nasza inwencja w kontynuowaniu tej integrującej kibiców imprezy. Chcemy pokazać, że kibic piłkarski niekoniecznie musi być kojarzony tylko z burdami i chuligaństwem. Po raz pierwszy jest to impreza charytatywna. – twierdzą Radosław Chmiel i Marcin Mazur, organizatorzy turnieju.

Jamie Carragher zapewnił nam rozgłos

Wśród atrakcji imprezy, podczas której zbierane będą pieniądze na pomoc choremu 2,5-letniemu Dominikowi, będzie aukcja gadżetów sportowych, które przekażą członkowie fanklubów z całej Polski. Starano się także o największe gwiazdy. – Próbowaliśmy ściągnąć Jamiego Carraghera, zawodnika Liverpoolu. Wyraził on chęć pomocy, ale  terminowo okazało się to niemożliwe. Za rok jest to jednak całkiem prawdopodobne. Dzięki fundacji Carraghera, który zapewnił nam rozgłos w swoim klubie, napiszą o naszym turnieju w klubowej gazetce Liverpool FC – twierdzą  organizatorzy. Jak zapowiadają, możliwe że imprezę odwiedzi inna gwiazda.

anja

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments