POD NASZYM PATRONATEM: Maturzyści wybiorą świadomie przyszłość

RZESZÓW. Zakończył się pierwszy etap kampanii edukacyjno-społecznej.

Prawie połowa szkół ponadgimnazjalnych z regionu bierze udział w kampanii społecznej “Świadomie wybieram przyszłość”. Uczniowie z tych szkół, czyli w sumie 11 926 młodych osób, będzie już teraz z rozmysłem planować kolejne etapy nauki lub karierę zawodową. Jest nadzieja, że nie zasilą szeregów bezrobotnych.

Jak to wygląda w praktyce? Maturzyści ze szkół biorących udział w kampanii, otrzymują od swoich nauczycieli login i hasło dostępu, dzięki którym mogą wypełniać kwestionariusz obszarów i kompetencji zawodowych. Wynik kwestionariusza wskaże im, jaki posiadają typ osobowości zawodowej i w jakich zawodach odniosą sukces zawodowy.

– Kwestionariusz obszarów i kompetencji zawodowych powstał z myślą nie tylko o młodzieży, ale również osobach poszukujących pracy, bądź chcących ją zmienić. Ma on pomóc wszystkim zainteresowanym rozwojem zawodowym – informuje Rafał Żmuda, właściciel KluczDoKariery.pl, portal organizujący wraz z Promar International kampanię. To wszystko w połączeniu z bazą uczelni da młodzieży odpowiedź, gdzie, na jakich uczelniach, znajdą wskazane dla nich kierunki studiów.

Do udziału w kampanii zgłosiło się 145 szkół. Jedna z nich, ku zaskoczeniu organizatorów, to uczelnia z Ostródy (z warmińsko-mazurskiego). – Cała kampania jest bardzo dobrze zorganizowana i w dużym stopniu wspiera pracę doradców zawodowych w pracy z młodzieżą – zauważa Marcin Słota, szkolny doradca zawodowy z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy.

Zachęceni sukcesem organizatorzy planują w przyszłym roku szkolnym zorganizować podobną akcję już na terenie całej Polski. Więcej informacji na stronie www.wybieram.kluczdokariery.pl

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments