POD NASZYM PATRONATEM: Promowali naukę podczas Dnia Nauki

Trzecia edycja plenerowej imprezy edukacyjno-kulturalnej podobnie jak w latach ubiegłych cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców miasta. Fot. Ewa Faber

PRZEMYŚL. Impreza plenerowa w PWSW po raz kolejny zrobiła furorę

Dzień Nauki w Państwowej Szkole Wschodnioeuropejskiej już za nami. III edycja plenerowej imprezy edukacyjno-kulturalnej podobnie jak w latach ubiegłych cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko  mieszkańców miasta. Do Parku Lubomirskich zjechali uczniowie szkół z Jarosławia, Nienadowej i Radymna, łącznie ponad 250 gimnazjalistów oraz ponad 500 licealistów.

W miniony piątek pogoda dopisała, więc  na Dzień Nauki do PWSW ściągnęły tłumy. Każdy znalazł coś dla siebie, a było z czego wybierać. Wśród licznych atrakcji znalazły się  zabawy, konkursy z nagrodami i prezentacje naukowe. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty chemiczne i fizyczne, takie jak “Lewitacja”, “Drut tnie ale nie tnie”, czy “Spowolnione spadanie”. Na tegorocznej imprezie furorę zrobiły roboty mobilne Explorer oraz manipulator robotyczny. Gdy i zabawy poprowadziło bractwo rycerskie. Można było obejrzeć potyczki rycerzy, a nawet pojedynek o białogłowę. Organizatorzy zadbali też o sportową stronę imprezy. Zebranym dech zaparł pokaz drużyny footbolowej Przemyśl Bears oraz mecz siatkówki rozegrany między wykładowcami a studentami. Długa kolejka amatorów adrenaliny ustawiła się przed wysoką ścianą wspinaczkowa oraz tyrolką.

Wydział filozofii angielskiej zorganizował konkurs wiedzy anglojęzycznej oraz wystawił widowisko pt. “A Prickly Tale”, Inżynieria Środowiska i Mechatronika konkurs wiedzy technicznej, a  wydział Architektury wnętrz poprowadził warsztaty rzeźby i rysunku. Ponadto uczestnicy Dnia Nauki mogli wziąć udział w dyktandzie, różnych quizach, konkursie na najciekawszy film nakręcony komórką, grach planszowych, konkursie plastycznym oraz grach planszowych. Gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych podczas piątkowej imprezy mieli szansę zapoznać się z oferta edukacyjną przemyskich szkół. Swoje stanowiska miały: Zespół Szkół Informatycznych I Mechatronicznych, II L.O., I L.O., Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych oraz Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących.

Ewa Faber

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.