POD NASZYM PATRONATEM: Zespoły warte nagrody

Piłkarze tarnobrzeskiej Siarki z dużym powodzeniem radzili sobie w III lidze. Być może za kilka miesięcy będą cieszyli się z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Fot. Paweł Bialic

PIŁKA NOŻNA. PLEBISCYT. Kto najlepszym Piłkarzem, Trenerem i Drużyną minionego roku wiadomo będzie już jutro.

W piątek poznamy najlepszego Piłkarza, Trenera i Drużynę Roku 2011 na Podkarpaciu. Wręczenie pamiątkowych statuetek w tych oraz innych kategoriach (w sumie będzie ich sześć), nastąpi na uroczystej X Gali Piłkarskiej, która jak przed rokiem gościć będzie w hotelu Nowy Dwór w Świlczy. Dziś przedstawiamy zespoły, które ubiegają się o tytuł Drużyny Roku 2011.

W gronie nominowanych znalazły się Kantor Turbia, Siarka Tarnobrzeg, Karpaty Krosno, Strumyk Malawa i Limblach Zaczernie.

Awans i puchar

Co osiągnął zespół z Turbii w minionym roku. Przede wszystkim wywalczył awans do IV ligi podkarpackiej. Piłkarzom tej drużyny wiodło się też w Pucharze Polski. Wygrali te rozgrywki na szczeblu wojewódzkim oraz zaistnieli też w rozgrywkach centralnych, gdzie udało im się wyeliminować Motor Lublin.

Kibice Siarki Tarnobrzeg mają już serdecznie dość marazmu, w jakim od lat tkwi ich drużyna. Miniony w rok, był na tyle udany w jej wykonaniu, że dał nadzieje, na lepsze jutro. Tym byłby niewątpliwie awans do II ligi. Są na to spore szanse, bo obecnie siarkowcy są liderem III-ligowych rozgrywek.

Karpaty Krosno w 2011 dojrzały do roli solidnego III-ligowca. Jesienią radziły sobie na tyle dobrze, że w pewnym momencie były nawet liderem stawki. Gdyby nie słabszy finisz, podopieczni Tomasza Wacka, znajdowaliby się w ścisłej czołówce.

Najlepszy sezon w historii

2011 był niewątpliwie najlepszym w historii Strumyka Malawa. Zespół z podrzeszowskiej wioski najpierw wywalczył awans do III ligi, a następnie bardzo dobrze sobie w niej radził. Szkoda tylko, że klub z Malawy nie mógł liczyć na odpowiednie wsparcie władz gminy Krasne. Te wolały wyraźnie faworyzować inny klub, nie zwracając uwagi na to, że Strumyk, jest w tej chwili najlepszą sportową wizytówką całej gminy.

Limblach podobnie jak Strumyk, w minionym roku wspiął się na wyżyny swoich sportowych i organizacyjnych osiągnięć. Niedawno jeszcze ten zespół nie umiał sobie poradzić w klasie okręgowej, a dziś z niezłym skutkiem rywalizuje w III lidze.

p

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments