POD NASZYM PATRONATEM: Liverpool i Milan zagrają w Rzeszowie dla Dominika

Fot. Archiwum

RZESZÓW Real Madryt, Liverpool FC, Arsenal Londyn, AC Milan, Ajax Amsterdam, Chelsea Londyn, Valencia CF, Newcastle United, Bayern Monachium i Tottenham Hotspur to drużyny, które zagrają w lipcu… na rzeszowskich Orlikach.

Piłkarskich koszulek nie założą jednak światowe gwiazdy futbolu, a ich najwierniejsi kibice z całej Polski. Wszystko dla małego Dominika urodzonego z rozszczepieniem kręgosłupa. III Ogólnopolski Turniej Kibiców Drużyn Zagranicznych „Zagrajmy dla Dominika” zaplanowano na 2-3 lipca 2011 r. Mecze z udziałem członków fanklubów najpopularniejszych europejskich drużyn będzie można śledzić na dwóch rzeszowskich Orlikach: przy ulicy Starzyńskiego 17 oraz ul Dąbrowskiego 82 przy IV LO. Przewidziany jest również mecz pokazowy Dziennikarze – Kapitanowie Drużyn Zagranicznych oraz plebiscyt na najlepiej dopingującą ekipę.

Kibic nie musi być kojarzony tylko z chuligaństwem

– Impreza ma nie tylko propagować zdrowe kibicowanie, ale i pomóc małemu Dominikowi, który urodził się z rozszczepieniem kręgosłupa. Podczas Turnieju będziemy zbierać pieniądze na jego rehabilitację – podkreśla Radosław Chmiel, koordynator i uczestnik turnieju. – Chcemy pokazać, że kibic piłkarski niekoniecznie musi być kojarzony tylko z burdami i chuligaństwem, ale też, a może przede wszystkim, z kulturalnym dopingiem i takimi świetnymi akcjami, jak ta. Za kilka lat Dominik być może dołączy do jednego z fan klubów mając miłe wspomnienia, a my będziemy mogli być dumni, że pomogliśmy malcowi w tych jakże trudnych dla niego i jego rodziców chwilach – dodaje.

Ogólnopolska impreza będzie świetną rozrywka sportową, ale i szansą na zawiązanie nowych znajomości. Okazją ku temu będzie m.in. w sobotni wieczór, kiedy to zaplanowano imprezę integracyjną w Piwiarni Warka . Szczegółowe informacje na: www.turniej.info oraz w serwisach patronackich www.LFCPoland.com i Liverpoolfc.pl i www.fanklublfc.pl anja

Więcej o chorobie Dominika oraz formach pomocy dla niego

Dominik urodził się 17 września 2008 r., w 27tyg.ciąży, z wagą 980 gr i 7-ma punktami w skali Agpar. Jest wcześniakiem, ma przepuklinę oponowo-rdzeniową tzw. rozszczep kręgosłupa od Th12 ciągnący się w dół, stan po wszczepieniu zastawki komorowo-otrzewnowej, tzw. wodogłowie wewnętrzne, porażenie wiotkie kończyn dolnych. Pierwsze 79 dni życia spędził w inkubatorze w szpitalu. Ma też już za sobą trzy poważne operacje i zabiegi polepszające jego zdrowie.

Pierwszą operację przeprowadzono jeszcze przed urodzeniem się Dominika. Polegała ona na zamknięciu przepukliny oponowo-rdzeniowej na kręgosłupie. Operacja się powiodła, ale następstwa rozszczepu kręgosłupa i schorzenia pozostały. Dominik urodził się przedwcześnie i musiał zostać przewieziony do innego szpitala – Klinika Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka Uniwersytetu Medycznego Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach. Tam miał drugą operację- założenie zastawki komorowo-otrzewnowej, miał wtedy 8 tygodni. Trzecia operacja po roku w Poznaniu polegała na wymianie zastawki bo poprzednia przestała funkcjonować. Dominik był poddany również innym zabiegom, takim jak: zaszycie przepukliny pachwinowej, nacięcie podskórne ścięgna, gdyż ma lewą stopę końsko-szpatową. Chłopiec jest pod opieką wielu specjalistów: chirurga, neurochirurga, neurologa, urologa, ortopedy, okulisty, i rehabilitantki.
Dominik ma teraz 2,5 latka, przeszedł wiele, a co jeszcze go czeka – nie wiemy. Wiemy natomiast, że jest bardzo silnym chłopakiem i dzielnie się trzyma życia. Jest zawsze radosny, uśmiechnięty i chętny do zabawy. Uwielbia układać klocki, puzzle, malować, oglądać bajki i bawić się autkami. Razem z rodzicami Dominika wierzymy, że poprzez ciężką i żmudną rehabilitację, nasz podopieczny będzie samodzielny. Chłopiec uczestniczy w rehabilitacji, dzięki której robi postępy: sam siedzi i utrzymuje równowagę, umie też pełzać na swoich silnych rączkach podciągając resztę ciała. Dominik od niedawna korzysta z  wózka inwalidzkiego, dzięki któremu na nowo poznaje świat, wspaniale się przemieszcza.

Marzeniem i obowiązkiem rodziców naszego podopiecznego jest zapewnić mu jak najlepszą opiekę, aby w przyszłości sam umiał dać sobie radę. Wymaga to dużego poświęcenia i wysiłku z ich strony oraz ponoszenia kosztów finansowych. Jedyną nadzieją na poprawę stanu zdrowia Dominika jest Wasza pomoc w formie darowizn lub 1% podatku, który corocznie można przekazać rozliczając się z fiskusem.

Dowolne darowizny przez cały rok można wpłacać na konto bankowe:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa
61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
Z dopiskiem: 10294 JOKSZ DOMINIK- DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA

Mogą Państwo też przekazać swój 1% podatku na rzecz Dominika, wystarczy w tym celu w zeznaniu podatkowym wpisać dane:
Nr KRS: 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 10294 JOKSZ DOMINIK
Dziękujemy, Fundacja w imieniu Dominika z Rodzicami.

anja

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments