Pod okiem Khalidova

SPORTY WALKI. MMA – I TURNIEJ CARPATHIAN PRIMUS BELT. Gościem specjalnym niedzielnej gali w Rzeszowie będzie aktualny internacjonalny mistrz federacji KSW Mamed Khalidov.

16 zawodników, w tym dwóch reprezentantów Spartakusa Rzeszów weźmie udział w niedzielnym Międzynarodowy Turniej o Pas Najlepszego Zawodnika Karpat w Formule MMA (kat. wagowa +93 kg) w rzeszowskiej hali na Podpromiu. Poszczególne walki odbywać się będą w 8-kątnej klatce, tzw. „oktagonie”, co zapewnia niepowtarzalną atmosferę oraz widowiskowość.

Głównym punktem imprezy będą poszczególne walki, ale nie zabraknie m.in. występów zespołu „Wataha” czy grupy raperskiej “KS76”. Całość poprowadzi doskonale znany z tego typu imprez Jacek Lenartowicz – zapowiada organizator niedzielnej imprezy, prezes Polskiej Federacji Mieszanych Sztuk Walki Spartakus Rzeszów, Krzysztof Bańkowski, który dodaje: – Gościem specjalnym niedzielnej imprezy będzie m.in. Mamed Khalidov, światowej sławy zawodnik MMA. Nie zabraknie także przedstawicieli innych dyscyplin. Swój przyjazd do Rzeszowa zapowiedział m.in. były reprezentant Polski w piłce nożnej, Mirosław Szymkowiak.

Ważenie i prezentacja w sobotę
Niedzielny turniej w Rzeszowie ma zapoczątkować serię zawodów, której finał zaplanowano na przełomie maja i czerwca przyszłego roku. – Rywalizacja toczyć się będzie o tytuł najlepszego zawodnika Karpat w formule MMA w kat. wagowej powyżej 93 kg. Kolejne turnieje planujemy m.in. w Rzeszowie i Lublinie. Zwycięzca całego cyklu otrzyma specjalnie przygotowany na tę okazję pas oraz czek na 10 tys. dolarów – informuje Bańkowski. Przedsmak niedzielnym emocji kibice będą mogli poczuć już dzień wcześniej. – W sobotę (godz. 18) w pasażu Galerii Graffica zaplanowaliśmy prezentację zawodników, oficjalne ważenie i losowanie par na niedzielnym turniej. Kibice będą mogli także zobaczyć mistrzowski pas, o który walczyć będą zawodnicy w cyklu turniejów “Carpathian Primus Belt” – kontynuuje prezes Spartakusa.

Rzeszowska dwójka
Podczas niedzielnej gali w hali na Podpromiu kibice obejrzą osiem walk. W gronie zawodników, którzy zaprezentują się przed rzeszowską publicznością jest dwóch przedstawicieli rzeszowskiego Spartakusa: Szymon Bajor i Hubert Lech. – Oprócz tej dwójki, wystąpią także zawodnicy z całej Polski m.in. Damian Grabowski, sklasyfikowany w Polsce na 1. miejscu w kat. ciężkiej będzi  sędziom głównym turnieju Carphatian Primus Belt, a także zawodnicy ze  Słowacji, Białorusi oraz być może Litwy, wywodzący się z różnych sztuk walki m.in. brazylijskiego jiu-jitsu, zapasów – kończy Krzysztof Bańkowski.

I TURNIEJ CARPATHIAN PRIMUS BELT
Rzeszów – Hala Podpromie
Niedziela, godz. 19 (wstęp na halę od godz. 18)
Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments