Pod znakiem innowacji

- Kongres Innowacji staje się jednym ze znaków rozpoznawczych miasta i regionu - mówi Jan Bury, wiceminister skarbu. Fot. Adam Cyło

Katowice mają Europejski Kongres Gospodarczy, Sopot Europejski Kongres Finansowy, a Krynica Forum Ekonomiczne. Częścią marki miasta Rzeszowa staje się Kongres Innowacji. Kolejna edycja prestiżowej imprezy już za niecałe dwa miesiące.

W ub. roku I Kongres Innowacji był częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy. W tym roku będzie to już osobne wydarzenie. Obrady odbędą się w gmachu Filharmonii Rzeszowskiej w dniach 24 i 25 maja.

– Można wyróżnić trzy główne tematy obrad – informatykę, telekomunikację i elektroenergetykę – mówi Jan Bury, wiceminister skarbu i szef Rady Programowej Kongresu.

Wśród prelegentów przewidziani są członkowie rządu (w tym Waldemar Pawlak), menedżerowie dużych firm, naukowcy. Nie zabraknie znanych gości z zagranicy – Chin, Francji czy Ukrainy.

Będzie też coś dla mieszkańców – obok Politechniki Rzeszowskiej postawiony zostanie “namiot innowacji”. W nim kilka znanych firm zaprezentuje swoje najnowocześniejsze wynalazki, a wszyscy będą mogli zwiedzać ekspozycję.

Adam Cyło

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tol
tol
10 lat temu

pokażcie jeszcze najbardziej innowacyjną ulicę w Rzeszowie – Zygmunta I Starego – te 50 centymetrowe dziury (głębokość a nie średnica), nieistniejącą nawierzchnię, nieistniejące chodniki i nieistniejące oświetlenie ale będącą głównym skrótem między ul. lwowską i ak; no i obowiązkowo najbardziej innowacyjny stadion miejski, a w szczególności kibelki – taki syf, że się wszyskiego odechciewa łącznie z czynnościami fizjologicznymi to dopiero innowacja – szczere gratulacje panie prezydencie, znani goście z zagranicy będą poprostu wniebowzięci

wj48
wj48
10 lat temu
Reply to  tol

pge i wiatraki to dopiero innowacja